Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Provozní zisk Škody Auto v prvním čtvrtletí klesl o čtvrtinu na 337 milionů eur

ČTK ČTK 6. 5. 2022 • 04:47
30
3
Zobrazit náhledy (30)
Škoda Fabia Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Enyaq iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba vozů Škoda Výroba vozů Škoda Výroba vozů Škoda Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny Škoda Kvasiny

Provozní zisk automobilky Škoda Auto v prvním čtvrtletí klesl zhruba o čtvrtinu na 337 milionů eur (8,3 miliardy Kč) ze 448 milionů eur před rokem. Ve své výsledkové zprávě to oznámil mateřský koncern Volkswagen. Upozornil, že na výsledky měla negativní vliv válka na Ukrajině.

Škoda Auto v prvním čtvrtletí dodala zákazníkům 186.170 vozů, což je o čtvrtinu méně než před rokem. Čtvrtletní tržby se ale mírně zvýšily, a to na 5,10 miliardy z 5,05 miliardy eur před rokem.

Výrobci automobilů se už delší dobu potýkají s nedostatkem součástek, který narušil také výrobní aktivity Škody Auto. Situaci navíc zkomplikovala válka na Ukrajině, která způsobila mimo jiné výpadek produkce u ukrajinského dodavatele kabelových svazků pro Škodu Auto.

Video se připravuje ...

Škoda Auto provozuje v České republice tři výrobní závody, vyrábí ale i v Číně, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Působí na více než 100 trzích.

Začátkem března Škoda Auto oznámila, že kvůli ruské invazi na Ukrajinu přeruší výrobu ve svých ruských závodech v Kaluze a v Nižném Novgorodu a zastaví export aut do Ruska. V loňském roce pro ni bylo Rusko druhým největším trhem.

Provozní zisk mateřského koncernu Volkswagen se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 73 procent na 8,3 miliardy eur (přes 200 miliard Kč). Koncern dodal zákazníkům 1,898 milionu vozů, o 22 procent méně než před rokem. Tržby nicméně zvýšil o 0,6 procenta na 62,74 miliardy eur.

Související články

Témata
Avatar - VDC
6. 5. 2022 18:27
...
Tak teď by povšíkovci měli část platu odevzdat solidárně, ne, když hulákaj, že chtěj bonusy a podíl na zisku?
Avatar - WinDiesel
6. 5. 2022 16:46
Nejsou čipy, jdou přednostně do VW
Plány Wolfsburgu se stávají realitou, zlá Škoda parazitující na technice VW byla potrestána.
VW vykázal 2x lepší výsledky, Škoda mínus hodně.
Články odjinud