Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První sériový elektromobil Tesla se začal vyrábět v březnu 2008

ČTK
Diskuze (19)

Americká automobilka Tesla v současnosti ovládá trh s elektromobily. První z nich, sportovní elektromobil Tesla Roadster, se začal sériově vyrábět 17. března 2008.

O osm let později začala výroba prvního vozu Tesly pro masový trh, Modelu 3, který se stal nejprodávanějším elektromobilem na světě.

Automobilku Tesla, která se zaměřuje výhradně na výrobu automobilů s elektrickým pohonem, založili v roce 2003 američtí technologičtí podnikatelé Martin Eberhard a Marc Tarpenning. O rok později se k nim přidal americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk, který je označován za vizionáře a také za nejbohatšího člověka na světě.

První model Tesla Roadster je malý sporťák, který ve své první verzi dokázal zrychlit na 100 kilometrů v hodině za čtyři sekundy. Na jedno dobití ujede asi 400 kilometrů. Model se vyráběl do roku 2012. Nyní se vyrábí nová verze modelu Roadsetr, která podle výrobce nabízí rekordní akceleraci, dojezd a výkon. Jeden z roadsterů Elon Musk, který je znám i svým vesmírným programem, poslal do vesmíru v rámci testovacího letu rakety Falcon Heavy společnosti Space X.

Video se připravuje ...

Americký výrobce elektrovozů Tesla dodal ve čtvrtém čtvrtletí uplynulého roku na trh 405.278 vozů, což bylo sice rekordní číslo, ale bylo to méně, než se čekalo. Na vině byla slabší poptávka v čase rostoucích úrokových sazeb a přetrvávající problémy s logistikou. Za celý rok 2022 Tesla dodala 1,31 milion automobilů, což je meziroční nárůst o 40 procent.

ČTK
Diskuze (19)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
19. 3. 2023 15:08
Re: Legenda Tesla
ještě by náš drahý multinick DonVito/Hendly mohl založit neziskovku Klimatická tísen, to bude něco.

Dycky Brusel a soudruh Timmermans :-) :-) :-)
Avatar - Barrichello
19. 3. 2023 15:04
Re: Legenda Tesla
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Metoda František Koudelka - navrhuju odložit válku do sedmadvacátýho, to bude mít štasnej den, ehm nabito a má hodně foukat :-) :-) :-)
19. 3. 2023 11:35
Re: Legenda Tesla
Tomu nerozumíš, e-tank je ve všem lepší. :-)

Tichý, má nízké těžiště a můžeš si ho levně nabít doma ze soláru přeci ... A když si doma předem důsledně naplánuješ válku od nabíječky k nabíječce tak by v tom byl čert, abys k tomu Humpolci na kávu nakonec vítězně nedojel.
Avatar - Barrichello
19. 3. 2023 10:53
Re: Legenda Tesla
https://www.newstream.cz/…pitomejsi-otazku

Tak asi takhle.....
Avatar - Barrichello
19. 3. 2023 10:53
Re: Legenda
Pozdravuje tě Martínek, tohle si přečti, třeba se konečně chytneš za svůj rudozelený nosánek :-)
https://www.newstream.cz/…pitomejsi-otazku