Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První unikátní Bentley Bentayga EWB se vydražilo za milion dolarů

Ondřej Mára Ondřej Mára 9. 2. 2023 • 11:44
13
Zobrazit náhledy (13)
Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival Bentley Bentayga EWB Winter Wine Festival

Vůz vytvořený speciálně pro festival vína dostal unikátní lakování a vybrané doplňky. Částka poputuje na charitu.

Během nedávného kalifornského festivalu vína Naples Winter Wine Festival proběhla dražba vůbec prvního speciálně upraveného SUV Bentley Bentayga EWB, která vynesla částku milion amerických dolarů (cca 22,3 milionu korun). Suma poputuje na dětskou charitu v Collier County.

Unikátní SUV s prodlouženým rozvorem, na což odkazuje zkratka EWB (Extended Wheelbase), dostalo speciální třívrstvý perleťový lak Snow Quartz, zatímco podběhy vyplňují 22palcová litá kola ve stylové stříbrno-černé kombinaci.

Video se připravuje ...

Kabina je čalounění v v barvách Mulliner White a Beluga Black, zajímavým detailem jsou ale dekory ve fialové barvě ametystu, která zdobí například kapsy dveří, volič převodovky, drobné detaily a také byla použita pro kontrastní prošívání.

Ametystová barva zdobí také vzadu položené polštářky, které jsou navíc ozdobeny vyšívaným vzorem hroznu vína. Stejný dekor najdeme také v kapsách dveří. Za zmínku ovšem stojí i bíle lakované reproduktory ve dveřích značky Naim, které by měly zajistit špičkový zvuk.

Video se připravuje ...

O špičkový komfort na cestách by se měla postarat speciální sedadla Bentley Airline Seat Specification, která jsou podle automobilky nejkomfortněji zaměřená automobilová sedadla na světě. Nastavit se dají ve 22 směrech a navíc jako první na světě automaticky upravují teplotu tak, aby nabídla maximální komfort.

Podle automobilky by tak tento vůz měl nabídnout maximální komfort, luxus i výkon pro celou posádku. Kromě vozu a jeho doručení však výherce aukce získal i speciální zájezd do Velké Británie, během kterého stráví pět dnů cestováním po Anglii a Skotsku, včetně návštěvy domova Bentley v Crewe a destilérky Macallan.

Doporučujeme

Témata