Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

PSA Peugeot Citroën a Mitsubishi údajně jednají o alianci

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 17. 1. 2010 • 09:19
13
Na automobilovém trhu by mohlo dojít k vytvoření další aliance vyspělých automobilek. O vytvoření alianci údajně jednají koncern PSA Peugeot Citroën a automobilka Mitsubishi.

Manažeři francouzského koncernu PSA Peugeot Citroën a japonské automobilky Mitsubishi Motors se podle neoficiálních zdrojů sešli v Tokiu, aby prodiskutovali dohodu o výměně akcií. Na základě dohody by došlo ke vzájemným investicím do akcií, čímž by vzniklo křížové vlastnictví. Ve hře by měly být minimálně 4 různé varianty dohody. Jeden z návrhů počítá s tím, že by PSA získalo 51 % akcií Mitsubishi za 1,8 miliardy dolarů v hotovosti a 18% podíl v PSA. Podle předběžných informací však tato varianta podporu nezískala. Jednat se mělo také o větším než 18% podílu Mitsubishi v PSA nebo o minoritním, i když velkém, podílu PSA v Mitsubishi.

Mluvčí Peugeotu Hugues Dufour potvrdil, že se manažeři obou automobilek setkali, diskutovali však o aktuální formě spolupráce. Informace o rozšíření spolupráce odmítl komentovat.

Výměna akcií by znamenala změnu spolupráce obou automobilek na výrobní alianci. Aktuální partnerství zahrnuje společný podnik v Rusku a sdílenou výrobu vozů s pohonem všech kol a vozů s pohonem na elektřinu.

Analytici se domnívají, že jednání mohou ztroskotat na jedné zásadní skutečnosti. Japonská automobilka totiž potřebuje hotovost a tu právě teď francouzský koncern nemá.

Francouzská společnost PSA usiluje o užší spolupráci v souvislosti s tím, jak se konkurenční automobilky etablují na asijských trzích. Kromě dlouhodobé spolupráce Renaultu s Nissanem jde zejména o novou alianci Volkswagenu s japonskou automobilkou Suzuki.

Témata
18. 1. 2010 12:40
Re: Symbióza
Souhlasím, to nezní špatně. :yes:
Avatar - positivemind
17. 1. 2010 23:14
Re: Symbióza
Souhlasím, nehledně na to, že poslední Citroeny a Peugeoty mají i kvalitní interiéry s líbivým designem, což se o těch japonských říct nedá :-(

Outlander s interiérem a pohonem od PSA? Peugeot 409 s 4x4 od Mitsubishi? Super představa :-)
Avatar - sybokcz
17. 1. 2010 22:49
Re: tak
[odkaz] Ne ne, stale se nabizi.
17. 1. 2010 20:41
Re: tak
a nevypustli ten diesel právě proto že u před faceliftovaného modelu se ho prodalo tak málo, že se fabrice nevyplatil, čili jinak, nikdo to nechtěl ? ;-)
Avatar - Ada je zase tady
17. 1. 2010 20:26
Re: tak
Jen klid. Za rok bude novy Touareg. A Outlander s motorem TDI stoupne v cene ;-) Stejnym zpusobem to bude resit nejmene polovina tech lidi, kteri si koupila Outlandera. Kdo ma v hlave mozek, ten po aute s prevodovkou a motorem VW, smontovanem v Japonsku, jiste nekoupi auto smontovane v Belgii z francouzskych komponentu. Mitsubishi na to tvrde doplati. Pokud maji predstavitele teto automobilky vsech pet P pohromade, jeste z toho vycouvaji a nepristoupi na to. BTW - Mitsubishi v Evrope tezce poskodil i fakt, ze Colt nema k dispozici diesel.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku