PSA Peugeot Citroën: Evropský trh s automobily letos neporoste

Šéf francouzského koncernu PSA Peugeot Citroën Christian Streiff v úterý v Ženevě oznámil snížení predikce vývoje evropského trhu s automobily. Koncern nyní namísto původního odhadu mírného nárůstu očekává, že letos bude evropský trh s automobily stagnovat či klesat. Důvodem změny predikce je zejména slabá poptávka na britském a španělském trhu. Streiff však zároveň novináře uklidňoval, že aktuální slabý ekonomický vývoj ve Spojených státech nebude mít na evropské a jiné trhy významný efekt.
Šéf PSA dále prozradil, že koncern pracuje na novém levném voze, který bude určen pro vybrané rozvíjející se trhy. Nepůjde však o tak levný vůz, jakými jsou např. vozy Dacia Logan nebo Tata Nano. Koncern rovněž vyvíjí pět nových modelů prémiové třídy, z nichž první bude na trh uveden v druhé polovině roku 2009.
Streiff rovněž uvedl, že automobilka Peugeot si do začátku července tohoto roku vybere partnera pro svou novou továrnu v Rusku a rozhodne o lokaci pro svou již třetí továrnu v Číně. Spekuluje se o tom, partnerem Peugeotu v Rusku by se mohla stát japonská automobilka Mitsubishi nebo italský koncern Fiat. Tyto informace Christian Streiff odmítl komentovat.