Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Puritalia Berlinetta je šťavnatý hybrid s pětilitrovým osmiválcem a výkonem přes 950 koní

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 3. 2019 • 09:21
28
2
Zobrazit náhledy (28)
Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta Puritalia Berlinetta
Neapolská společnost Puritalia Automobili uvádí velmi přitažlivý model Berlinetta, který zaujme zdrojem inspirace pro linie své karoserie i pohonným systémem a především svými výkony.

Společnost Puritalia Automobili upoutala pozornost začátkem tohoto desetiletí, když odhalila dvoumístný roadster 427. Ten totiž představoval moderní interpretaci nejslavnějšího díla Carrolla Shelbyho.

Na tento roadster nyní navazuje model Berlinetta s pevnou střechou, jehož linie má opět do jisté míry inspirovat AC Cobra. Nejedná se přitom o otrocké obkreslování známých tvarů, ale spíše jejich rozvíjení za využití moderních výrobních postupů a materiálů.

Puritalia Berlinetta vedle svého vzhledu zaujme i technikou. K pohonu zde totiž slouží pětilitrový vidlicový osmiválec, který je uložen v přídi a elektromotor, který je naopak u zadní poháněné nápravy. Maximální výkon této soustavy má být 710 kW (965 k) a točivý moment 1248 N.m.

Dvoumístné kupé, které bylo vystaveno i na letošním autosalonu v Ženevě, má vynikat ideálním rozložením hmotnosti mezi přední a zadní nápravu. Akceleraci z 0 na 100 km/h má Berlinetta zvládnout za 2,7 s a dosahovat maximální rychlosti 335 km/h. Baterie s kapacitou 5,2 kWh pak mají čistě elektrickém režimu zajistit dojezd kolem 20 km.

Puritalia Berlinetta má vedle svých atraktivním linií a nadprůměrných jízdních výkonů nabídnout i exkluzivní interiér, který zdobí kvalitní kůže, prvky z uhlíkových vláken i kovu a nechybí v něm dnes tolik populární dotykové displeje s rozsáhlým multimediálním systémem.

Společnost Puritalia Automobili plánuje, že vyrobí maximálně 150 zástupců modelu Berlinetta, jehož cena má začínat na částce 553.350 eur (zhruba 14.250.000 Kč).

Související články

Témata
13. 3. 2019 14:54
Hybrid
já v tom vidím hybrida TVR + Porsche
13. 3. 2019 14:31
Fujtajxl
Jeden velky hnus! :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku