Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

PwC: Prodej aut v Rusku letos klesne až o 45 procent

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 11. 2015 • 22:06
63
Prodej aut v Rusku by měl za celý letošní rok klesnout o 45 procent. Důvodem je ekonomický pokles země. Uvedla to dnes poradenská společnost PricewaterhouseCoopers (PwC), která tak zhoršila svou předchozí, únorovou prognózu.

Podle PwC bude trvat šest až sedm let, než se ruskému automobilovému trhu podaří oživit na úroveň z roku 2012, kdy se v zemi prodaly téměř tři miliony aut, napsala agentura Reuters.

Ještě v únoru PwC čekala pokles prodeje aut v Rusku jen o 25 až 35 procent. V případě dovážených vozů počítala s propadem až o 55 procent.

Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. Ruské podnikatelské sdružení AEB očekává, že prodej osobních a lehkých komerčních aut v Rusku se letos sníží o 37 procent na 1,57 milionu po loňském poklesu o deset procent. Za prvních devět měsíců letošního roku se podle údajů AEB prodej snížil o 33 procent na 1,19 milionu.

Ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov na konci září prohlásil, že ruská vláda v rámci další podpory strádajícímu automobilovému průmyslu poskytne tomuto odvětví do konce letošního roku zhruba čtyři miliardy rublů (1,6 miliardy Kč). Loni se v zemi prodalo 2,34 milionu vozů.

Související články

Témata
Re: tolik kritizovane auto.cz jde do kopru...
Takze souhlasís s primitivní sprostou lzí a pomluvou? To je dobre vedet.
9. 11. 2015 17:04
Re: tolik kritizovane auto.cz jde do kopru...
No jo, ale co kdyz ma pravdu ? >:D
Re: tolik kritizovane auto.cz jde do kopru...
Nemej péci.

Ono k posouzení tvé osoby se stací podívat jak ti vadí moje adekvátní reakce na dnesní zvratky nicku JirkaV8. Normální clovek se proti takovým zvratkum musí ohradit. Ty atakujes cloveka který se ohradil...

JirkaV8 dnes 02:14

« Re: Dnes?

Gilpicak není bolševik, ale bolsevicky gauner a podvratak šířící tu jen propagandu a deviace. Na něj pozor, lepší 3 romské rodiny v sousedství než tu zvracenou vosickeho podrztazku koupenou za dvě pade.
9. 11. 2015 16:06
Re: tolik kritizovane auto.cz jde do kopru...
Slabe, velmi velmi slabe, asi tak na urovni tahani kacera kolem louze. Ale klidne se snaz, drzim ti palce.
Re: tolik kritizovane auto.cz jde do kopru...
Vzhledem k tomu ze jsem te za nacistu neoznacil tak nenaplnil.

Ovsem co se týce paragrafu pro pomluvu tak stací vzít nekolik tvých príspevku, ty kecy jak me posílás na východ nebo o obrazu Stalina a podobné veci, V kontextu mého konkrétního zivota ve kterém jsem prokazatelne nikdy nic s komunisty nemel, práve naopak, to uz je docela solidní pomluva. Takze jen tak dál.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud