Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Qashqai se prodává, Nissan proto vytvoří 400 nových pracovních míst

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 29. 1. 2010 • 09:38
13
Nissan se rozhodl rozšířit stávající výrobu ve své továrně v britském Sunderlandu o další směnu. Vytvoří za tím účelem 400 nových pracovních míst. V továrně se bude také vyrábět nový crossover Juke.

Vysoká poptávka po vozu Nissan Qashqai je příčinou rozhodnutí japonské automobilky zavést ve své britské továrně dočasnou třetí výrobní směnu. Vytvoří tím nových 400 pracovních míst. Továrna v minulém roce vyráběla ve dvousměnném provozu, avšak poptávka po modelu Qashqai již vzrostla natolik, že je nutné přidat další směnu. Automobilka navíc očekává, že se prodej s nástupem faceliftované verze uvedeného modelu na evropský trh ještě zvýší. Od května proto bude výroba na výrobní lince Qashqaie rozšířena o noční směnu. Nissan předpokládá, že noční směna bude zachována zhruba půl roku.

V únoru proto začne Nissan najímat pracovníky se smlouvou na dobu určitou. Růst poptávky také umožňuje zachovat současných 160 dočasných pracovních míst. Nissan navíc počítá s tím, že další pracovní místa vzniknou v návazné prodejní síti.

Aktuální předpověď automobilky pro letošní fiskální rok (končí 31. března 2010) hovoří o tom, že se v Evropě prodá více než 200 tisíc vozů Qashqai. To by z tohoto modelu učinilo nejprodávanější vůz značky Nissan. Od svého uvedení na trh v březnu 2007 se v Evropě prodalo již více než půl milionu jednotek tohoto vozu. V uplynulém roce se tento model podílel na výrobě továrny v Sunderlandu z 60 %.

V továrně v Sunderlandu se bude vyrábět také zcela nový crossover Nissanu s názvem Juke. Premiéru bude mít na březnovém autosalonu v Ženevě, avšak už 10. února bude představen médiím. Další informace o modelu Juke naleznete v našem článku Nissan Juke: Nové jméno pro sériovou podobu studie Qazana (nové foto).

Související články

Témata
Avatar - Ronault.
31. 1. 2010 00:27
Re: polorendlik
Příspěvek měsíce :yes: :yes: >:D
Avatar - pelikoš
30. 1. 2010 21:03
Re: polorendlik
>:D ;-)
29. 1. 2010 20:39
Re: polorendlik
Myslíš? No tak je aspoň niekto spokojný... >:D
Avatar - Blue Sun
29. 1. 2010 15:07
Re: polorendlik
Zbytečná reakce. Nejlepší je Ádu ignorovat, stejně to dělá jen proto, že se pak u vašich odpovědí uspokojuje.
Re: polorendlik
Jasný důkaz tvých pisatelských blábolů, jak jsou Rendl z Nissanem nekvalitní. I další místní géniové předpovídali, že bude QQ propadák. No není odborník jako odborník že.
Jinak blahopřeji Nissane.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud