Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Range Rover dostal plátěnou skládací střechu (+video)

David Bureš David Bureš 19. 7. 2013 • 06:04
14
3
Zobrazit náhledy (14)
Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover
Malosériová výroba otevřeného Range Roveru začne ještě během léta. Postará se o ni americká firma.

Land Rover aktuálně pracuje na otevřené verzi Range Roveru Evoque. Americká společnost Newport Convertible Engineering ukazuje, že kabriolet lze vytvořit i z většího Range Roveru.

Luxusní SUV v rámci této netradiční přestavby dostalo elektricky ovládanou skládací plátěnou střechu. Ta sahá až k rámu čelního skla, jízdy s otevřeným nebem nad hlavou si tak užijí pasažéři na zadních sedadlech i řidič a jeho spolujezdec vpředu.

U bočních dveří byly zachovány rámy. B-sloupky jsou navíc spojeny výztuhou, která zvyšuje tuhost karoserie.

Dokončen zatím byl první exemplář. Ten je postaven na základech Range Roveru ve vrcholné verzi Autobiography, která se chlubí ještě luxusnějším vzhledem než základní verze.

Newport Convertible Engineering chce otevřený Range Rover prezentovat na nadcházejících autosalonech. V plánech je malosériová výroba, která bude zahájena v srpnu 2013. Firma tvrdí, že Range Rover convertible bude dostupný i ve vybraných dealerstvích britské značky Land Rover.

Kalifornská společnost Newport Convertible Engineering se na vývoj kabrioletů zaměřuje již od roku 1983. V minulosti firma postavila otevřené verze Cadillacu STS, Jaguaru XJL nebo Chrysleru 300.

Související články

Témata
19. 7. 2013 21:24
Neluší mu to
Nový Range je krásný, ale s tímto pytelm na hlavě mu to fakt nesekne, myslím tedy při natažené střeše. A to ani nechci domýšlet, co by se stalo zadním cestujícím při převrácení vozu.. Naštěstí už je na cestě tovární RR Evoq a ten je s plátěnou střechou coby třídveřák prostě neodolatelný! :-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - flyboyeda
19. 7. 2013 18:10
S tou skláddací střechou je to dost ubohé a
nepraktické a u nás si to s sklápěcí hadrovou střechou nikdo nekoupí

S pevnou střechou je Famózní,ale tohle je děs běs
19. 7. 2013 11:30
Provedení
To provedení je teda dost hrozné 8-s

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku