Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

RegioJet zahájí provoz na nových linkách

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 5. 2017 • 21:35
8
Zobrazit náhledy (8)
Abarth Abarth Abarth
RegioJet vyšle své autobusy od 15. května 2017 na novu linku Praha – Hradec Králové – Náchod a od začátku června pak i na linku Praha – Klatovy.

Autobusy RegioJet zahájí v pondělí 15. května letošního roku provoz na nové lince spojující dvakrát denně Prahu s Náchodem v Královéhradeckém kraji. Po trase zastaví také v dalších zastávkách a to v Holohlavech, Jaroměři, Dolanech a České Skalici, kterým také nabídnou přímé spojení s Prahou.

Současně s tím se také od 15. května změní koncept provozu mezi Prahou a Hradcem Králové. Nově budou Prahu s Hradcem spojovat autobusy RegioJet čtyřikrát denně v každém směru, a to jako součást linky Praha – Hradec Králové – Náchod resp. Praha – Hradec Králové – Trutnov.

Ve směru z Hradce do Prahy budou autobusy RegioJet nově odjíždět ráno v 6.15 (spoj z Náchoda) a v 7.15 (spoj z Trutnova) a odpoledne pak v 13.15 (spoj z Náchoda) a v 15.15 (spoj z Trutnova).

V opačném směru pak z Prahy, stanoviště Černý Most pojedou autobusy ve směru do Hradce Králové dopoledne v 8:30 (spoj směr Náchod) a v 10.00 (spoj směr Trutnov) a odpoledne v 16.00 (spoj směr Náchod) a v 17.30 (spoj směr Trutnov).

Samostatně na trase Praha – Hradec Králové již nebudou autobusy RegioJet jezdit – a to v návaznosti na dlouhodobý vývoj poptávky cestujících, která na této trase klesá, a naopak roste ze vzdálenějších měst, jako jsou právě Náchod, Jaroměř, Trutnov či Česká Skalice.

Linky z Prahy do Hradce Králové, Náchoda a Trutnova budou v Praze vyjíždět z autobusového stanoviště Praha – Černý Most; na trase do Náchoda pak zastaví dále v Holohlavech, v Jaroměři – zastávka Na Špici, v Dolanech, v České Skalici na náměstí a v Náchodě na autobusovém stanovišti.

Ceny jízdenek na trase Praha – Náchod začínají s Kreditovou jízdenkou na 135 Kč, na trase Praha – Jaroměř pak na ceně 110 Kč. Přeprava autobusy RegioJet je možná také v úseku Náchod – Hradec Králové, resp. Jaroměř – Hradec Králové.

Kromě nové linky Praha – Hradec Králové – Náchod, spustí RegioJet od 1. června letošního roku také nový přímý autobusový spoj na trase Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy. Linka bude jezdit rovněž dvakrát denně v každém směru. V Praze bude vyjíždět z autobusového nádraží Florenc a zastaví také na Zličíně. Následně zastaví v Přešticích a ve Švihově na náměstí a v Klatovech na autobusovém nádraží.

Dalšími autobusovými linkami, na kterých RegioJet v dohledné době plánuje zahájit provoz a prodej jízdenek budou: Praha – Náchod, Praha – Strakonice – Vimperk – Pasov, Praha – Přeštice – Švihov – Klatovy a Praha – Bratislava – Szeged – Arad – Temešvár (Rumunsko).

Na nových linkách nasadí RegioJet autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud