Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Captur: Nový design Renaultu, tentokrát v balení SUV

12. 2. 2011
11
4
Zobrazit náhledy (11)
Captur Captur Captur Captur Captur Captur
V Ženevě se představí koncept, který navazuje na loňský Renault DeZir. Budoucí modely Renaultu od něj převezmou tvarové řešení jednotlivých prvků.

Nový designový směr Renaultu, který vzniká pod vedením Nizozemce Laurense Van den Ackera, se poprvé představil loni na podzim na pařížském autosalonu v podobě konceptu sportovního vozu Renault DeZir. O půl roku později na něj na ženevském autosalonu naváže koncept Captur, rozvíjející nastolený směr v proporcích sportovního crossoveru kategorie SUV.

Designér exteriéru Julio Lozano označuje exteriér za inspirovaný postojem atleta ve startovním bloku. Z tohoto přístupu vychází vyboulené blatníky i velmi pozvolna klesající střecha. Příď nese stejně jako u DeZiru rozměrné logo automobilky na tmavém pozadí, tentokrát doplněném chromovanými prvky. Jak velí aktuální trend, světelná technika spoléhá na diody.

Captur má karbonovou konstrukci a stojí na 22palcových kolech (250/40 R22). Celý střešní díl je odnímatelný, terénní kupé se tak může přeměnit v nekonvenční kabriolet.

Karoserie má vnější rozměry 4223 x 1950 x 1586 mm. Rozvor je 2624 mm a světlá výška obřích 261 mm. Udávaná hmotnost auta je 1300 kg, součinitel aerodynamického odporu má hodnotu 0,31.

Autorem interiéru je Kana Watanabe. Palubní deska, středová konzole i výplně dveří jsou z průhledného materiálu, pod palubní deskou se nachází svítící vlákna. Tvarové řešení měl na starosti Magali Gouraud-Borgers, který přiznává inspiraci ve světě lodí. Odtud pochází myšlenka ukotvit sedadla zboku středové konzole a místo čalounění použít elastická vlákna. Dojem při sezení má být podobný jako při sezení v zavěšené síti.

Pod kapotou je motor Energy dCi 160 twin-turbo. Agregát o objemu 1,6 litru dosahuje výkonu 118 kW. Točivý moment 380 Nm leží v 1750 min-1, s motorem je spojena dvouspojková převodovka EDC. Renault se chlubí emisemi CO2 méně než 99 g/km.

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Glaukos
Juke
Glaukos
| 12. 2. 2011
vydíím to na příští rok v Paříží, že se představí značková verze Nissanu Juke pod názvem Renault Captur
Video
vrkuboy
| 12. 2. 2011
Ty jo ty směrovky to je pecka! :yes:
Avatar - Frasier
OK
Frasier
| 12. 2. 2011
Tie predné svetlá mi trochu pripomínajú Touarega, ale ináč je to pekné a 1.6dCi twin-turbo :yes:
Video
pogo26
| 12. 2. 2011
ještě krátké video [odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku