Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Clio Estate: Nové jméno, stejný kufr

Michal Fokt Michal Fokt 27. 9. 2012 • 12:54
5
25
Kombi verze nového Renaultu Clio se přejmenovala, užitné vlastnosti ale bude mít prakticky stejné, jako současný grandtour.

Renault má na pařížském autosalonu zajímavou kuriozitku. Máme informace i fotky, týkající se nového malého francouzského kombi, ale auto fyzicky výstavě chybí. Ale to zas tak moc nevadí, seznámím vás s ním zlehka tak jako tak.

Kombi verze přicházející čtvrté generace Renaultu Clio se od svého předchůdce neliší jen jako vždy radikálně jiným designem karoserie, ale i označením – z grandtouru se nám přejmenovala na Estate. Rozvor a příď zůstaly beze změny, ale zadní převis se natáhl na 824 mm, což znamená celkovou délku 4262 mm, oproti 4228 mm u současného kombi. Asi tedy nepřekvapí, že velikost zavazadlového prostoru zůstala prakticky na svém – ze 439 l je nyní 443 l, což je současně o 140 l více, než má výchozí hatchback Clio IV.

Body k dobru určitě bude Clio Estate sbírat za skutečně výrazně elegantnější karoserii a nové, úspornější a současdně dynamičtější downsizované motory. Mateřská automobilka zatím nezveřejnila jejich přesné parametry, jen uvedla, že jejich škála bude kopírovat nabídku u pětidveřového modelu, tedy včetně přeplňovaného tříválce 0.9 TCE a turbo dvanáctistovky s dvouspojkovou převodovkou na straně benziňáků a motoru 1.5 dCi, reprezentujícího turbodiesely.

Na podrobnější informace má Renault ještě dost času, prodej se plánuje až na začátek příštího roku.

DOPLNĚNO: Kombi se nakonec přece jen "našlo", za drobnou mystifikaci se omlouváme. Akutální novinkou, získanou přímo od českého zastoupení Renaultu, je, že na českém trhu se bude prodávat i nadále jako Clio Grandtour.

Témata
28. 9. 2012 22:25
Kombíková bomba
Zatímco u hatchbacku mi dost vadí extrémní nepoměr mezi obrovskými předními světlomety a maličkými zadními lampami, tady je vše v pořádku. Také ztvárnění celé zadní části lze jen pochválit - nádhera! Prostě titul Ibizy ST coby nejkrásnějšího malého kombíku je v ohrožení. Když si člověk vybaví, jak zoufale vypadá Clio Grandtour dobíhající generace, tak mu terpve dojde, jak obrovský skok vpřed nový malý kombík Renaultu učinil . Bravo Renault! :yes: :yes: :yes:
28. 9. 2012 10:00
Re: Renault Estate se našel
to je úplne jedno, hlavne, že bude nový názov ... vo FR a tuším aj GB sú renault kombíčka vždy Estate u nás Grandtour ... ach jo
[odkaz]
28. 9. 2012 07:10
Re: Dokonalý
dokonalý? To slovo absolutně nevystihuje tento diamant.
28. 9. 2012 02:31
Re: Renault Estate se našel
Si asi loknul denaturáku :-)
Avatar - Pekelná Micinka
28. 9. 2012 00:24
Re: Renault Estate se našel
No je to trochu zvláštní, ale třeba ho přivezli až později.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud