Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renaultsport zvažuje ostré crossovery Kadjar a Captur

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 31. 3. 2015 • 18:35
3
19
Renault by mohl doplnit řady luxusnějších výrobců a také nabízet ostré varianty svých SUV. Divize Renaultsport se touto otázkou podle britského Autocaru vážně zabývá.

Ostrá SUV známe od Porsche, BW i Mercedes-Benzu, z běžných automobilek nás však napadá snad jen Nissan s modelem Juke Nismo. A právě kvůli úspěchu tohoto vozu by podobné stroje chtěl i Renault. Touto otázkou se tedy nyní zabývá vývojové centrum Renaultsportu v Dieppe.

Nejvíce se v souvislosti s ostrými crossovery mluví o vozech Captur a Kadjar. První jmenovaný by mohl relativně snadno získat technologie známé z Clia RS, vozy stojí na stejné platformě. Kadjar zase může dostat pohon z příštího Méganu RS. Tyto vozy by mohly Renaultsportu otevřít nové možnosti a hlavně přinést zisk potřebný pro stavbu ostřejších automobilů či úplně nových sportovních modelů. Jak by mohl vypadat Kadjar RS načrtl již minule designér X-Tomi.

Témata
31. 3. 2015 23:39
Re: Tak Kaďják a Caput
taky bez ŘP, viď? Nebo ještě hůř... bez peněz... ale to sem ani nelez blázne >:D
Avatar - nathan
31. 3. 2015 22:14
Re: Nejdříve techniku potom design
Poslyš ty troubo, mluvíš o té automobilce která má ve výrobním portfoliu kompletní řadu motorových vozidel od osobních přes dodávkové, nákladní, tahače Magnum až po autobusy? Mluvíš o té automobilce která vyvinula a dlouhé roky nasazovala své vozy v F1? Jestli mluvíš o té automobilce a říkáš že neumí vyrábět vozy, tak jseš kus K O K O T A
Avatar - Emel
31. 3. 2015 22:02
Re: ostry crossover
To by stačilo, nicméně nadpis zní "Renaultsport zvažuje ostré crossovery".
Avatar - grifith
31. 3. 2015 21:04
Re: Tak Kaďják a Caput
Neboj se nic, za dvacet let se dostane i na tebe a v áčkách si najdeš vlastního Caputa... jenom na to lepidlo si budeš muset vzít odborníka, abys svou chybu nezopakoval dvakrát >:-[]
31. 3. 2015 20:21
Když nabídnou i manuál, tak proč ne...
Pokud Renault Sport nebude pokračovat ve své šílené diskriminaci klasických manuálních převodovek (viz. současné Clio RS), tak si myslím, že to není špatný nápad :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku