Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Řidiči naměřil radar rychlost 696 km/h! Nový světový rekord se ovšem nekoná

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 7. 5. 2018
2
8
Majitel Opelu Astra se nestačil divit, když mu ve schránce přistála pokuta za překročení maximální povolené rychlosti. Naštěstí se ale vše rychle objasnilo.

Kdepak, toto nebyl test zcela nového supersportu, ani pokus společnosti Koenigsegg o další rychlostní rekord. Řidiči Opelu Astra radar skutečně naměřil rychlost 696 km/h (po opravě 654,23 km/h), šlo však o prostou chybu zařízení.

Řidič úplně nevinný není, ale nového zápisu do knihy rekordů se nedočká. Na silnici vedoucí přes obec Quiévrain skutečně překročil povolených 50 km/h, avšak jen o 10 km/h. Zajímavý je i fakt, že pokuta za těžko uvěřitelnou rychlost k majiteli auta vůbec doputovala.

Vlastník vozu okamžitě zamířil na policii, kde bylo vše objasněno. Namísto původních tabulkových 6597 euro (více než 168 tisíc korun) zaplatí jen nějaké „drobné“. A kromě toho má skvělou historku k letnímu grilování s přáteli.

Z nedávné doby to však není jediný kuriózní případ, ve kterém hrál hlavní roli radar. Ve švýcarském Bernu změřilo zařízení rebela, jenž na povolené třicítce prolétl rychlostí o 22 km/h vyšší. Prolétl doslova, protože nešlo o řidiče automobilu, ale kachnu!

Celý incident vzalo s humorem i samotné město, které se snímkem z radaru pochlubilo na oficiálním facebooku. U fotografie se podivovalo nad tím, kdo vlastně tu pokutu zaplatil...

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - white label
Astra
white label
| 8. 5. 2018
Hlavně, aby z toho neměl "krizy"...
Astra
JayDeeSq
| 8. 5. 2018
nepruď, nevidíš že má kryzi >:D
Avatar - white label
Astra
white label
| 8. 5. 2018
Pokud to myslíš opravdu poDStivě...
Avatar - Googlit
Astra
Googlit
| 7. 5. 2018
To bude podle mě Astra G. To byly ještě podstivé, předkryzové auta, kterým bych tu rychlost věřil. Pod velením PSA si myslím že Astra víc jak 300km/h nedá >:D
Avatar - praděda7
No není to vůl?
praděda7
| 7. 5. 2018
Proč ten člověk pokutu vůbec platil? Vždyť na něj nic neměli........ba naopak, on mohl podat žalobu na ně za to že ho vystrašili a nemůže teď spát.....to je tak na 1 000 000EU odškodnění pro šikovného právníka........ ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku