Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Řidiči v Británii nesmí používat Google Glass

Michal Fokt Michal Fokt 3. 8. 2013 • 14:40
9
Za použití multifunkčních brýlí, které se ještě ani neprodávají, budou britských řidičům hrozit pokuty a odebrání bodů z karty řidiče.

Přenosný, hlasem nebo touchpadem ovladatelný přenosný počítač Google Glass, jenž formou brýlového head-up displeje uživateli zobrazuje žádaná data, má potenciál stát se revolučním zařízením, využitelným ve všech oblastech života. I přesto nebo možná právě proto má britské ministerstvo dopravy jasno - tamní řidiči s ním nesmí usednout za volant.

Úředníci jsou toho názoru, že jeho používání může příliš rozptylovat řidiče, jenž se tak nebude moci plně soustředit na samotnou jízdu, podobně jako je tomu u mobilních telefonů, které jsou řidičům ve Velké Británii zapovězeny od roku 2003. A to i přesto, že se Google Glass zatím neprodává. Tímto rozhodnutím se asi budou inspirovat i v dalších zemích a bude to jistě mít i vliv na vývoj těch aplikací Google Glass, které by mohly pomáhat řidičům.

Pokud vás policie nachytá s Google brýlemi, dostanete pokutu 60 liber (cca 1800 Kč) a tři trestné body. Otázkou ovšem je, jak velký strašák to pro řidiče bude, za deset let bylo v UK kvůli používání mobilu pokutováno více než milion řidičů... Co si o tom myslíte vy? Mohly by Google Glass opravdu řidičům jízdu zkomplikovat nebo naopak usnadnit?

5. 8. 2013 22:30
Glass
No nevím, tak já používám dioptrické brýle, a kdybych měl mít dioptrická sklíčka přidělaná v Glassu, tak co? To by pak musel mít Glass možnost sundat, ale nad ním je zase udělaná nějaká dotyková věcička, která pomáhá hýbat např. s kontakty v Glassu. To bych jedině musel mít, ještě jedny obyčejné brýle.. Ale tak co nás v budoucnu ohledně Glassu čeká, je na společnosti Google.
4. 8. 2013 22:33
Re: Volovina
Mobilní telefony jsou současnost a také jsou zakázané. Myšlenka zůstane stejná. Dokud budeme řídit auta sami, bude existovat potřeba trestat lidi, kteří se nevěnují řízení. A to je věc, která se hodně špatně posuzuje. Proto tu máš zákazy telefonovat za jízdy atp. Jen těžko oddělí ty, kteří podobnou technologii využívají k řízení vozu, a ty, kteří si čtou noviny, dívají se na filmy atd.

Budoucnost je propojení mozku s počítačem. K tomu to už hodně dlouho směřuje. Tohle je jen takové dočasné řešení - ať už jde o brýle, kontaktní čočky, nebo o promítání přímo do oka. Po pravdě, ač půjde o úžasnou technologii, děsím se doby, kdy firmy jako Google, živé z reklamy, budou mít přístup do mozku a samy budou patřičný hardware vyrábět. Tyhle technologie jsou totiž snem odborníků na marketing. Možnost posoudit na co se díváte, jak dlouho se díváte atd. To umíme už dnes. A nejednomu z toho běhá mráz po zádech. Co skrývá budoucnost, je vskutku děsivé.
4. 8. 2013 15:24
Volovina
Myslím, že právě google s androidem a zejména s brýlemi google glass je naše velká budoucnost.
Uplyne pár let či desetiletí a tento zákon bude určitě zrušen protože se bude muset podat budoucnosti a novým technologiím.
4. 8. 2013 08:25
Re: Head-Up
bojovi piloti tak funguji ale krapet jinak, a hlavne mají nato nekolikalety vycvik
Avatar - Uživatel_5340709
4. 8. 2013 07:34
Re: Co bude příště?
Se zákazem mobilů a bilboardů nemám problém a považuji to za smysluplné řešení. Ono jestli to nebude spíš tím, že každej kdo dnes nechce něco dodržovat, tak je chytrej jak Ransdorf když má platit dluhy, ostatní jsou automaticky ovce a má plnou hubu keců o rozumu a svobodě.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku