Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce Phantom Coupé - dvoudveřový aristokrat

Dariusz Szynder Dariusz Szynder 18. 2. 2008 • 04:53
49
13
Zobrazit náhledy (49)
Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé Rolls Royce Phantom Coupé
Rolls-Royce na autosalonu v Ženevě představí svůj nejnovější model Phantom Coupé. Podle dostupných informací se auto začne vyrábět v létě tohoto roku.

Ve fázi vývoje se myslelo hlavně na řidiče. Aby se mohl změnit charakter vozu bylo potřeba mnoha malých, ale zásadních změn. Auto je na první pohled dynamičtější, ale úroveň poskytovaného komfortu není o nic menší než ve kterémkoliv „Rollsu“ řady Phantom. Ostré hrany podporují robustní vzezření dvoudveřového Phantoma a zároveň podtrhují jeho reprezentativní charakter. S klasickými a nadčasovými tvary vozů Rolls-Royce se zde pracovalo dost novátorským způsobem.

Pod kapotou pracuje motor V12 o objemu 6,75 l. Pohonná jednotka disponuje výkonem 338 kW a maximálním točivým momentem 720 Nm. Nový Phantom dostal ve srovnání s kabrioletem Phantom Drophead Coupé větší nádrž, díky čemuž se zvětšil jeho dojezd. Rychlé, prostorné, dobře odhlučněné a lehce ovladatelné auto poskytuje tolik luxusu, že ani po celodenním výletu nebude posádka pociťovat známky únavy. Podle slov vedoucího designérského oddělení firmy Rolls-Royce Iana Camerona je Phantom Coupé kvintesencí typických vlastností vozů Rolls-Royce. Elegantní kupé v sobě pojí dokonalé zpracování a nenapodobitelné jízdní vlastnosti.

Atraktivním a velice funkčním prvkem jsou dveře, které se otevírají proti směru jízdy. Jejich úkolem je usnadnit nastupování, hlavně na zadní sedadla. Toto řešení přispívá také k větší tuhosti karosérie. Díky nenarušenému A-sloupku se z Phantom Coupé stává Rolls-Royce s nejvyšší torzní tuhostí karoserie, který kdy vyjel ze slavné továrny. Tak jako v modelu 100EX jsou i zde chromovaná kapota motoru a rám předního okna poznávacím znamením. Vzadu je objemný zavazadelník. Přístup k 395 litrům úložného prostoru usnadňuje dvojité víko. Po otevření jeho spodní části vzniká praktická a pohodlná lavice pro dvě dospělé osoby. Lehký, ale pevný hliníkový podvozek zaručuje skvělý jízdní komfort, dobrou ovladatelnost a vysokou úroveň bezpečí.

Oficiální premiéra Rolls-Royce Phantom Coupé se uskuteční 4. března 2008 na 78. ženevském autosalonu.

Témata
18. 2. 2008 13:07
Re: Ultimativní auto
Diody? Hmmm, pěkná prácička.
A když to jsou diody, jdou určitě vypnout, takže s tím bych neměl problém.
Každpádně dodají iteriéru vozu naprosto jiný rozměr.
Avatar - da_b0mb
18. 2. 2008 12:04
Re: Ultimativní auto
bylo to v jednom dilu Top Gearu...jsou to normalne diody! Coz mi prijde tak trochu jako kyc
Avatar - sargis
18. 2. 2008 11:19
Re: Ultimativní auto
A podla obrazku sa da vypnut, resp. regulovat intenzita jasu. Parada. Milionarska romantika :-) Inak, krasne auto, na svoju dlzku vyzera vyvazene a patricne aristokraticky i dynamicky zaroven. Inzinieri z BMW proste vedia, ako klasiku preniest do moderny, ved je tu aj uspesne Mini. Este par takychto kuskov a VW si im zada objednavku na vyvoj noveho Beetle >:-[]
18. 2. 2008 10:09
Re: Ultimativní auto
Ano, myslím tím BMW.
K tomu nebi, myslím, že na živo to bude úplně jiné. Je to RR, to nebudou žádné cákance barvy. To bude minimálně vyšité stříbrnou nití, případně to bude i zářit.
Avatar - da_b0mb
18. 2. 2008 09:30
Re: Ultimativní auto
jossalito asi myslel vlastnictvi BMW

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud