Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce představuje další limitovanou edici, kabriolet Drophead nosí motivy páva

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 29. 7. 2015 • 08:00
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Rolls Royce Phantom Drophead Coupé Rolls Royce Phantom Drophead Coupé
Rolls-Royce se přímo vyžívá ve speciálních edicích svých modelů, jednu věnoval dokonce seriálovému Inspektoru Morsovi. Nyní přichází kabriolet Drophead, který je zasvěcen pávovi.

Neděláme si srandu, tento konkrétní Rolls-Royce se jmenuje Phantom Maharaja Peacock Drophead Coupé a oslavuje indické národní zvíře, páva. Mahárádžové Rolls-Royce milují již dlouho a automobilka stvořila tuto edici právě na jejich počest.

Na rozdíl od laciného tuningu dělá britský výrobce své speciální edice na nejvyšší úrovni, automobil tak vypadá spíše jako umělecké dílo. Exteriér kombinuje bílou barvu Carrera White se zelenomodrou linkou a emblémem páva, zelenomodrá barva pak dominuje i interiéru – najdete ji na volantu, rámu okna, palubní desce či madlech pro zadní cestující a kobercích.

Nechybí samozřejmě ani metry dřevěného obložení, přičemž za hlavami zadních cestujících se opět nachází krásně zpracovaný emblém páva. Již na pohled je celý vůz nádherně sestavený a působí velmi majestátně.

Automobil se „sebevražednými“ dveřmi je poháněn masivním 6,75 litrovým dvanáctiválcem, který nabízí výkon 338 kW a točivý moment 720 N.m. Stejně jako dřívější speciální verze Rolls-Royce si i tato svého majitele nepochybně najde, zejména když vypadá opravdu velmi zajímavě.

Související články

Témata
Avatar - vabis
29. 7. 2015 11:11
páv
Zavírají motorky po stisku tlačítka a ne vy manuálně, tak "sebevražedné" nebude tak žhavé ;-) Je to jen o zvyku, má to něco do sebe :yes: A zvyky z vojenské V3S se nezapomínají.

Musíte někdy na exkurzi Ondro, ale Rolls je dost uzavřený kolektiv. Pro začátek doporučuji Bentley, tam jsou vstřícní. Dostanete whisky a ovoce a pak si začnete podívat o autech :-! John Lenon Airport je od Crewe kousek.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud