Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

ŘSD může dostavět padesátimetrový úsek D3 u Ševětína, soud zamítl žalobu

ČTK ČTK 24. 5. 2019 • 11:20
8
6
Zobrazit náhledy (8)
Abarth Abarth Rozbíjením starého povrchu startuje druhá etapa rekonstrukce.

Jakmile ŘSD obdrží písemné vyhotovení rozsudku, tak připraví upravený harmonogram stavby tak, aby se mohla dostavět i tato část.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může dokončit 50 metrů dálnice D3 v části Ševětín-Borek. Krajský soud v Českých Budějovicích zamítl žalobu majitele pozemku proti vyvlastnění. ŘSD již chystá harmonogram stavby, řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Šlo o poslední pozemek nutný k dokončení celé stavby, dodal. Rozhodnutí soudu dnes ČTK potvrdila mluvčí krajského soudu Ivana Vobejdová.

Majitel pozemku Jiří Zevl podal žalobu proti rozhodnutí krajského úřadu, který zamítl jeho odvolání proti vyvlastnění kvůli stavbě dálnice. ŘSD mu již dříve nabídlo a poslalo platbu za vyvlastnění přes půl milionu korun. 

"Návrh žalobce proti rozhodnutí krajského úřadu byl zamítnutý," řekla Vobejdová. Důvody, proč soud takto rozhodl, neuvedla. Odkázala na písemné odůvodnění, které později soud vyvěsí na úřední desku.

"Rozhodnutím krajského soudu byla potvrzena správnost a korektnost postupu jak Ředitelství silnic a dálnic, tak vyvlastňovacího úřadu i krajského úřadu. Pro nás to znamená, že jakmile obdržíme písemné vyhotovení rozsudku, tak okamžitě připravíme upravený harmonogram stavby tak, abychom zvládli dostavět i tuto část, na kterou jsme zatím s technikou nesměli vstoupit," řekl ČTK Rýdl.

ŘSD mohlo pozemek získat už v roce 2017, pochybilo ale, když za pozemek nezaplatilo včas. Úsek D3 Ševětín-Borek dlouhý 10,6 kilometru za 933,2 milionu Kč bez DPH má být hotový v březnu 2020. Staví ho firma Eurovia. Na úseku Ševětín-Borek, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků.

Na jaře začalo ŘSD stavět obchvat Českých Budějovic, který bude součástí D3 a hotový má být v září 2022. Tvoří ho část Hodějovice-Třebonín dlouhá 12,5 kilometru, kde jsou náklady sedm miliard korun, a 7,2 kilometru dlouhý úsek Úsilné-Staré Hodějovice za 5,28 miliardy Kč.

Zatím poslední jihočeský úsek D3 Veselí nad Lužnicí-Bošilec dlouhý 5,1 kilometru otevřelo ŘSD v říjnu 2017. Na něj navazuje část Bošilec-Ševětín dlouhá 8,1 kilometru, která bude stát 1,2 miliardy a první řidiči by po ní měli jet v červnu 2019.

Jihočeská část dálnice D3 by měla být k hranicím s Rakouskem hotová do roku 2024, uvedlo ŘSD loni. Ve stejném roce by se měla začít stavět D3 ve středních Čechách. D3 má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi, kde se napojí na rakouskou rychlostní silnici S10. Dálnice D3 by měla měřit 170 kilometrů, v provozu je asi 50 kilometrů.

V ČR je rozestavěno 140 kilometrů nových dálnic, 52 kilometrů oprav dálnice D1 a 63 kilometrů silnic první třídy.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2019 19:52
Re: No sláva
Bude to dálnice mimo město = ne vnitřní městský okruh = vedoucí mezi nádražím a obchoďákem = prostě skrz město
Avatar - lordlord
24. 5. 2019 18:55
Re: No sláva
s rozrůstajícím městem to bude zase vnitřní okruh
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2019 16:13
Re: No sláva
Obchvat se teprve začal stavět loni sem tam jel a měl asi 500 metrů :*)

Ty myslíš vnitřní okruh města = ten nemá sloužit mezinárodní dopravě = ta musí jít mimo města. Což bude časem i v Budějovicích = a jednou snad i v Praze >:D
Avatar - lordlord
24. 5. 2019 15:57
Re: No sláva
jedou po obchvatu, který pohlcuje zastavba,
místní dokáží prokličkovat po vedlejších silnicích a vedení města v tom nevidí problém, kdyby zmizeli prázdné pruhy pro mhd, doprava by se zrychlila
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2019 15:11
Re: No sláva
Trasa z Budějovic na hranice je horší a pomalejší = hlavně ať je ta. No samozřejmě CELÁ trasa z Prahy až na hranice

Že město jako Budějovice nemá obchvat a desítky tisíc aut jedoucí po https://cs.wikipedia.org/…3%A1_silnice_E55 jezděj skrz město je fakt ostuda :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku