Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

RUF CTR: Do aukce míří střela z osmdesátých let schopná jet přes 340 km/h

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 16. 8. 2018 • 22:09
20
1
Zobrazit náhledy (20)
RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR RUF CTR
Mezi hlavní hvězdy letošní srpnové aukce společnosti RM Sotheby's v kalifornském Monterey se má zařadit RUF CTR, který patřil k tomu nejrychlejšímu na silnicích druhé poloviny osmdesátých let.

RUF Automobile GmbH patří k nejslavnějším úpravcům vozů značky Porsche, který má dle německých zákonů i status výrobce automobilů. Historie společnosti se začala psát na počátku osmdesátých let dvacátého století.

Mezi její nejslavnější vozy patří model CTR s přezdívkou Yellow Bird z roku 1987, který byl radikální úpravou tehdejšího Porsche 911 Turbo. Na okruhu Nardo dokázal tento vůz dosáhnout rychlosti 342 km/h.

RUF CTR se od výchozího modelu značky Porsche vedle relativně decentně pozměněného zevnějšku odlišoval především nahrazením jednoho turbodmychadla dvojicí a naladěním šestiválce o objemu 3,4 l na výkon 350 kW (475 k).

RUF CTR, který bude patřit mezi hvězdy aukce pořádané v Monterey ve dnech 24. a 25. srpna letošního roku, je desátým vozem ze série, čítající pouhých 29 exemplářů postavených u RUF Automobile GmbH.

Tento konkrétní exemplář byl dodán 10. února roku 1989 švýcarskému zástupci značky RUF a od něj zamířil ke svému prvnímu majiteli do Německa. Extrémně rychlé kupé sice nemá karoserii v zářivě žlutém odstínu, který je pro první CTR typický a stojí za jeho přezdívkou, ale za svůj černý lak v kombinaci s šedým interiérem se rozhodně stydět nemusí.

RUF Automobile GmbH měla tento exemplář prakticky po celou dobu jeho existence pod dohledem a potvrzuje, že do dnešních dnů skutečně ujel jen 52.200 km. Zároveň uvádí, že nebyl nikdy renovován nebo opravován po nehodě a do dnešních dnů se dochoval ve skutečně vynikající kondici s původním lakem karoserie i provedením interiéru.

Podle materiálů společnosti RM Sotheby's se očekává, že tento RUF CTR bude vydražen za částku 1.000.000 až 1.200.000 milionu amerických dolarů (zhruba 22,8 až 27,5 milionů Kč).

Foto: Stephan Bauer, RM Sotheby's

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku