Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rus shodil z vrtulníku svůj Mercedes-AMG G 63. Vlastnictví prý byla noční můra

Jan Zajíc Jan Zajíc 23. 12. 2019 • 18:12
7
18
Zobrazit náhledy (7)
Mercedes-AMG G 63 Mercedes-AMG G 63

Mercedes-AMG G 63 je pro mnoho lidí vysněným autem. Pro jistého Rusa však vlastnictví tohoto rychlého teréňáku prý představovalo spíš noční můru.

Igor Moroz je ruský vlogger, který se věnuje především různým nachytávkám a "prankům". Naposledy na sebe však upoutal pozornost netradičním zničením svého vlastního Mercedesu-AMG G 63.

Moroz si vůz pořídil v březnu loňského roku, dal za něj 16,8 milionu rublů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu asi 6,2 milionu korun. A od té doby prý s autem trpěl, údajně se každou chvíli něco rozbilo a géčko muselo každý měsíc do servisu. Někdy i na dlouho, podle Moroze mercedes stál i měsíc v kuse.

Rus kromě toho obviňuje prodejce, že se k problémům stavěl zády a že údajně odmítal některé závady opravit v rámci záruky.

A tak se Moroz rozhodl s géčkem nadobro skoncovat. Pronajal si helikoptéru, pod ní zavěsil svůj mercedes  a když vrtulník s nákladem vystoupal zhruba do výšky 300 metrů, nechal auto shodit na zem. Výsledek dopadu asi popisovat nemusíme.

Za demolicí G 63 se však podle ruského webu Kolesa.ru ukrývá ještě jeden příběh - něco jako sázka. Moroz se totiž někdy v nedávné minulosti utkal se svým známým o blíže nespecifikovaný obchod. A prý z nějakého důvodu (možná z "hecu") slíbil, že pokud smlouvu nezíská, svůj mercedes netradičním způsobem zničí. No, kšeftík mu evidentně neklapl...

Související články

Témata
25. 12. 2019 10:14
Rusky dobytek
Většího curaka jen tezce pohledat. Rozezrany parchant co si na to auto nemel sanci v zivote normalne vydelat tak ho zkurvi jen aby se ukazal na internetu. Jde vydet ze se jedna o rusa. Narod hovad lepsi nikdy nebude. Nevim co tim dokazal max ze je debil vyjebany z ruska. Nekteri tam zerou hlinu a par hovad si tam hraje na hrdiny.
Avatar - Otrava
24. 12. 2019 17:18
Seriózní web
Myslím, že takové věci na web typu auto.cz moc nepatří. Tím spíš, že mezi prvními komentáři v AJ je zajímavý postřeh a to sice, že ten vrak má minimálně úplně jiné brzdy jak původní AMGčková verze na videu před pádem. Nebudeme naivní a předpokládejme že si nikdo nedal takovou práci, aby na Géčku měnil díly a tedy dotyčný asi nesešrotoval svoje AMG, ale dost možná klidně i nějaký vrak ve stejné barvě (na to sestřihané video dokonce ani nepotřeboval pojízdnou náhražku) a předpokládám, že ani nikdo nezjišťoval, jestli nějaké Géčko vůbec někdy vlastnil. Zkrátka klasický způsob jak získat sledovanost.
Ověřování v žurnalistice ztrácí na významu podobně jako nějaké hlubší zamyšlení od čtenářů. Těm stačí "senzace" a ideálně mít si do koho/čeho společně kopnout v diskuzi pod článkem.

Pak se nedivte, jak to občas v dnešní společnosti vypadá...
24. 12. 2019 16:47
Doufám že mu ted reklamaci uznaj :)
V rusku tam je všechno možné
Avatar - SCHROJF
24. 12. 2019 16:40
Re: G 63 AMG
Kúp si Nivu Igor...a môžeš ju nechať v servise...navždy ;-)
Avatar - Katikakus
24. 12. 2019 11:51
Co čekat...
... od dementního rusáka?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku