Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ruská policie kupuje nová auta za miliardy. Prý to budou škodovky

ČTK ČTK 24. 7. 2019 • 07:07
32
10
Zobrazit náhledy (32)
Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů Policie ČR převzala první várku nových Superbů

Ruská dopravní policie nyní kupuje 3800 nových hlídkových vozidel za 6,98 miliardy rublů (asi 2,5 miliardy korun).

Podle nejmenovaného zdroje deníku a zveřejněných parametrů "inspektoři nejspíše budou jezdit v nových vozech Škoda Octavia", které dopravní policie používá v ruském hlavním městě od roku 2015.

Část kontraktů na dodávku hlídkových aut - pro Sibiř, jižní část evropského Ruska a pro Moskvu a okolí - vyhrálo největší ruské autodealerství Rolf, jehož spoluzakladatele Sergeje Petrova a špičkové manažery obvinili minulý měsíc vyšetřovatelé a agenti tajné služby z nezákonného vývozu peněz do ciziny. Rolf nicméně ujišťuje, že všechny závazky z kontraktů splní, poznamenal Kommersant.

Nákupy nových aut pro dopravní policii se odehrávají v rámci programu "Bezpečnější a kvalitnější silnice", který počítá s dodávkou celkem 19.300 hlídkových vozů do roku 2024. První část z nich se má do regionů dostat letos.

Škoda je podle údajů podnikatelského sdružení AEB sedmou nejprodávanější automobilovou značkou v Rusku. Zatímco prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku se v prvním pololetí meziročně snížil o 2,4 procenta na 828.750 vozů, česká automobilka v pololetí prodej na ruském trhu zvýšila o deset procent na 39.828 aut. Škodovky se v Rusku montují v Kaluze a v závodě firmy GAZ v Nižním Novgorodu.

Související články

Témata
27. 7. 2019 22:38
Pro výrobce dobře
Pokud to bude kontrakt pro Škodu, tak to bude chtít Scouty nebo alespoň podobné úpravy včetně důtazu na robustnost. Ač se stav silnic v RF stále zlepšuje, gauneři nejezdí pouze po těchto cestách. Pár místních Volků v silniční úpravě při zachování terénních schopností by se taky hodilo. Současná Oktávka není špatné auto, kdyby neobsahovala prodražující a nespolehlivou zbytečnou elektroniku, byla by dokonce skvělá.
Avatar - Beefcake
25. 7. 2019 20:07
Re: Důvod je ten
Jasne :)
Kazdemu sudruhovi to treba takto podat, aby neutrpelo vlastenectvo.
Alebo je druha moznost, ze je to srot.
Avatar - Barrichello
25. 7. 2019 10:55
Důvod je ten
že lada není schopna dodat tolik kusů modelu Vesta Sport, nebot jejich roční výroba je omezená a z větší části už vyprodaná...
Avatar - Barrichello
25. 7. 2019 10:54
Re: Sankce...
Sankce sou pro srandu, Rusko je dokonale umí objeít a naopak ho posilují, např. v zmedělství je na tok rusko asi o 40% lépe než před sankcemi ;-) ;-) :-)
24. 7. 2019 18:21
Český tendr
Co se děje v Rusku vás zajímá, ale že by jste napsali článek o tom, že je již 2 týdny vypsaných tendr na nové policejní vozy pro PČR za 1/2 mld bez daně a vozy pro kriminálku za cca 200mil. bez daně (nově na operativní leasing na 24 měsíců u krim.), to ne.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku