Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ruský AvtoVAZ vyvine nový motor Euro 5 s firmou Ricardo

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 13. 3. 2009 • 12:53
14
4
Zobrazit náhledy (14)
Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova Lada (Vaz/Žiguli) Nova
Ruský AvtoVAZ bude spolupracovat na vývoji motoru splňujícího emisní normu Euro 5 s firmou Ricardo.

Vzhledem ke stále se zpřísňujícím emisním normám je nasnadě, že se ruský výrobce snaží vyvinout ekologičtější pohonnou jednotku, aby mohl své vozy prodávat i v zemích Evropské unie. Nová zážehová pohonná jednotka s kódovým označením VAZ 21176 bude mít variabilní časování ventilů. Podrobnosti zatím ani jedna strana pochopitelně nezveřejnila. Je známo pouze to, že by se nový motor měl objevit v připravovaném voze nižší střední třídy, který bude zřejmě vycházet z tři roky starého Projektu C. V současnosti prodávané modely Kalina a Priora patří jednoznačně o segment níže.

Britská společnost Ricardo má ve vývoji automobilových motorů již více než osmdesátileté zkušenosti. Založil ji Sir Harry Ricardo v roce 1927 a tomuto oboru se věnuje již od počátku své existence, motory se spalovacími prostory Ricardo vyvinula i mladoboleslavská Škoda (řada 4R/6R z přelomu dvacátých a třicátých let). Firma má momentálně jedno z center i v Praze. V současné době se věnuje nejen vývoji zážehových a vznětových agregátů, ale také hybridních systémů a palivových článků včetně patřičného softwaru a elektroniky. Díky spolupráci s největší ruskou automobilkou si slibuje další navýšení podílu zakázek na tamním trhu, na kterém momentálně expanduje. Smlouva se společností AvtoVAZ byla podepsána 11. března 2009.

Související články

Témata
Avatar - gld
15. 3. 2009 19:51
Re: Ale božinku ...
heh, lada kalina VVTi >:D húúústéé >:-[] :yes:
Avatar - Well-being
13. 3. 2009 15:01
Ale božinku ...
Takových výkřiků jsme už od AvtoVAZu slyšeli stopadesát. V reálu stále vyrábějí pekáče, které odpovídají technické úrovni z doby již dávno minulé ;-)
Články odjinud