Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ruský výrobce nákladních aut Kamaz omezí na konci září výrobu

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 27. 9. 2014 • 21:44
45
Ruský výrobce nákladních aut Kamaz na konci září částečně omezí výrobu. Důvodem je pokles prodeje na domácím trhu, uvedla automobilka.

Prodej osobních i nákladních aut v Rusku kvůli slabému ekonomickému výkonu prudce klesá. Situace se dále zhoršila po zavedení sankcí západních zemí vůči Rusku kvůli krizi na Ukrajině. Zpomalující růst a pokles kurzu rublu nutí mnoho Rusů odkládat velké nákupy.

Kamaz v prvním pololetí letošního roku vykázal ztrátu 1,5 miliardy rublů (842 milionů Kč). Firma podle agentury Reuters uvedla, že částečně pozastaví výrobu 26., 29. a 30. září a všichni zaměstnanci, kteří nebudou v té době pracovat, obdrží dvě třetiny platu. V Kamazu vlastní podíl 15 procent německý Daimler. Rusko je po Německu druhým největším automobilovým trhem v Evropě.

Témata
Avatar - wakantanka
30. 9. 2014 08:24
Re: kamaz a tatra
No Euro 3 bez elektronického riadenia vstrekovania paliva? Okrem Tatry vieš ešte o nejakom inom výrobcovi, ktorý by tú normu splnil s mechanickým čerpadlom?
Avatar - Barrichello
29. 9. 2014 09:36
Re: kamaz a tatra
Jenže v rusku je povinné zatím jen Euro 3 nebo kolik. Trochu rozdíl....
Avatar - Barrichello
29. 9. 2014 09:34
Re: kamaz a tatra
Oni bude stavět super luxusní silnici pro 20 nákladáků, co tam projede za den. to by se jim fakt vyplatilo, nehledě na náklady na údržbu....

To je asi jako kdyby ti ěnkdo do chatový osady s 5ti chatama postavil 4prodou asfaltku...Leda že by tam bydlel nějaký důležitý potentát, jinak zapomen.....

Rozdíl je akorát v tom, že díky klimatickým podmínkám vypadá ruská polňačka trochu jinak než česká.
28. 9. 2014 20:42
Re: kamaz a tatra
Precitaj si po sebe, co si pisal, citujem: "že když se podíváš do mapy, tak od nás na západ takové terény nenajdeš." Pisal si o Europe, tak som na to reagoval, o Sibiri si sa ani nezmienil.
Avatar - wakantanka
28. 9. 2014 15:47
Re: haha
Až na to , že tie komponenty si sami v licencii vyrábajú v spoločnom podniku s Daimlerom ty rozumbrado. Tak čo komu došlo?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud