Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rychlý přechod k elektroautům v Dánsku může zvýšit schodek rozpočtu

ČTK ČTK 9. 9. 2020 • 06:13
24
66
Zobrazit náhledy (24)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3

Rychlý přechod Dánska k elektrickým autům, který má pomoci splnit ambiciózní klimatické cíle vlády, zanechá vysoký schodek ve financích země, varovala vládní komise.

Země totiž při financování svého systému sociálního zabezpečení ve velké míře spoléhá na automobilové a silniční daně, které činí 50 miliard dánských korun (178 miliard Kč) ročně, tedy 2,3 procenta hrubého domácího produktu.

Přesun k elektrickým autům od vozů poháněných fosilními palivy je centrálním bodem dánského plánu snížit do roku 2030 emise o 70 procent a stát se klimaticky neutrální nejpozději do roku 2050.

V březnu Dánská rada pro klimatické změny, nezávislý poradce dánské vlády, řekla, že aby se podařilo splnit cíl, počet elektrických aut by měl do roku 2030 stoupnout nejméně na jeden milion ze současných necelých 20.000. To ale vytvoří vážný problém pro ekonomiku, dodal šéf rady Anders Eldrup.

Dopravní sektor přispívá k emisím oxidu uhličitého v Dánsku zhruba 40 procenty. V současnosti je necelé jedno procento aut elektrických. Dánsko nyní získává zhruba polovinu své elektřiny z větrných turbín a je považováno za průkopníka v boji proti změnám klimatu, napsala agentura Reuters.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
10. 9. 2020 21:45
Re: Vytrhávání z kontextu!
A auta se spalovacím motory SNAD NE? ;-)

Jen NAVÍC potřebují hledat, težit, přepravovat na obří vzdálenosti a energeticky velmi náročně zpracovávat ropu. To vše včetně pistole na čerpací stanici děláš ELEKTŘINOU = tos zapomněl?
10. 9. 2020 21:19
Re: Vytrhávání z kontextu!
Nemůžu za to, že jsi ještě dodnes nepochopil, že elektromobily mají (ve více či méně převážné míře podle dané země) výfuky v elektrárnách. :-)
10. 9. 2020 12:58
Re: Článek o ničem...
Neodpovídáš na to, na co jsem se ptal a plácáš si tu jen játra. Já se ptám, kde si vzal info, že je pravděpodobnější, že už jsem Covid-19 prodělal v minulosti, než že ho dostanu.
Protože pak jsi lepší než všichni virologové světa a je s podivem, kdy dneska už pomalu dochází ke kolapsu péče o covidové pacienty s těžším průběhem (viz https://neovlivni.cz/…acienty-s-covid/), jaktože si kolapsu předtím nikdo nevšiml. Až dnes...
Jinak nikdo neví, kolik přesně je virů podobných Covidu (krom odhadů), ani ty to nevíš. Nicméně na celé Zemi se odhaduje kolem 1,5 milionu druhů virů, které se přenáší mezi zvířaty a nejsou přenosné na člověka. Dokud se to někde nezlomí a nějaký konkrétní druh nepřeskočí na člověka. Pak je zle.
A že chci zdroje je snad v pořádku. Jen konspirativci si dokáží změnit (chtěnou) domněnku za důkaz, na kterém pak vaří všechny svoje hypotézy, které prezentují za fakta. Pokud se odmítáš podělit odkud čerpáš svoje informace, indikuje to, že diskuze s konspiratikem či věřícím nemá smysl pokračovat.
Avatar - Hammunasakra
10. 9. 2020 10:45
Re: Vynucený přechod na EV...
Největší nepřítel světa = je LIDSKÁ BLBOST

Ale to jak BLBOUNI opakují ruský hoaxy = to je skoro DĚSIVÝ

Hele blboune CO je v tvý hlavě eko-fašista? Asi někdo chytřejší vzdělanější na vyššim postu než ty nebo?
Avatar - lyon667
10. 9. 2020 09:37
Re: Vynucený přechod na EV...
Ekofašisti jsou jednoznačně nepřátelé Evropy, byť jsou zpravidla místní.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud