Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Saab 9-4X: Výroba zahájena

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (4)
První sériový Saab 9-4X sjel z montážní linky v továrně Ramos Arizpe v Mexiku.

Generální ředitel automobilky SAAB Jan Åke Jonsson se v polovině února zúčastnil slavnostního spuštění sériové produkce SUV 9-4X. Jeho světová premiéra se odehrála před třemi měsíci na listopadovém autosalonu v Los Angeles.

Spolu s Jonssonem se zahájení výroby zúčastnil také Anders Svensson, výkonný ředitel pro modelové řady a Mikael Jacobsson, produktový ředitel pro 9-4X.

První sériový Saab 9-4X v bílém metalickém laku s číslem karoserie 00001 byl vyroben ve verzi Aero s motorem 2,8 V6 Turbo. Tento vůz bude nejprve sloužit v USA novinářům pro testování a později bude odeslán do Švédska, kde bude vystaven muzeu automobilky Saab.

Dnešek je pro Saab významný, řekl Jonsson. Příchod 9-4X je dalším důležitým krokem k naplnění našeho obchodního plánu. Tento sportovní a výrazný model značně zvýší poptávku po vozech naší značky a umožní nám vstoupit do důležitého a stále se rozrůstajícího segmentu trhu, zejména ve Spojených státech.

Prodej Saabu 9-4X v USA bude spuštěn v červnu letošního roku. V Evropě je zahájení prodeje naplánováno na začátek srpna letošního roku.

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (4)
20. 2. 2011 20:34
Vidím to bledě
Moc se mi to nelíbí a nekoupil bych si ho. Tvrdošíjná snaha o originální a svébytný "značkový" design v tomto případě je spíše ku škodě.
Pokud Saab nezačne dělat normální auta pro normální lidi za normální ceny, tak to s jeho budoucností vidím bledě.
Vzhledem k nabídce zavedené konkurence není moc důvodů kupovat Saab, snad krom zarytých fanoušků značky.
Avatar - CHerokee
20. 2. 2011 12:09
Re: Docela se povedl
Ze předu paráda, z boku ujde, interiér ujde...zezadu skoro jak Ssang Yong :'-( Výroba v Mexiku mě taky dvakrát nepřesvědčí o kvalitě.
Avatar - Rojin
20. 2. 2011 11:45
Docela se povedl
Sympatický, kdyby ty zadní lampy nezasahovaly do dveří kufru jako nějakej asiat, bylo by líp, spojení obou světel je pěkný ;-)
Jinak na mě působí hodně bytelně, což je dobře.
Taky doufám, že ty spodní plasty půjdou dát do barvy vozu... ;-\ pokud to jsou plasty :-)