Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

SAIC na trh uvede hybridní modely Roewe a nové elektromobily

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 13. 5. 2009 • 02:23
2
Nejen Evropa je posedlá „zelenými“ technologiemi. Poptávka po „ekologických“ vozidlech roste strmě i v Číně, proto se domácí automobilky předhánějí v uvádění nových modelů s alternativními pohony na trh.

Největší čínská automobilka SAIC Motor oznámila, že do roku 2012 uvede na domácí trh několik modelů hybridních vozidel a elektromobilů. Automobilka tím chce uspokojit rostoucí poptávku po vozidlech s alternativním pohonem. SAIC na vývoji alternativních pohonů spolupracuje s koncerny General Motors a Volkswagen, s nimiž v Číně společně podniká.

Příští rok přijde na trh jako první plug-in hybridní verze vozu Roewe 750 (tento model byl na nedávno skončeném šanghajském autosalonu představen i s pouze elektrickým pohonem, s nímž by měl podle čínských automobilových novinářů dosáhnout maximální rychlosti 150 km/h a dojezdu 200 km po 6 až 8 hodinách dobíjení). Stejnou technologii chce automobilka uplatnit i u modelu Roewe 550, u něhož by v důsledku měla spotřeba paliva poklesnout o 50 %. Tento druhý model by se měl na trh dostat v roce 2012. V témže roce chce SAIC začít prodávat první modely z řady nových elektromobilů, které vyvinula vlastními silami.

Čínská vláda se již nechala slyšet, že navzdory problémům s nerozvinutou infrastrukturou pro tato vozidla chce mít v roce 2012 na silnicích 60 tisíc hybridních vozů a vozidel na elektřinu. SAIC již podepsala s místní šanghajskou vládou smlouvu na dodávku 1 000 vozů pro světovou výstavu Expo, která se uskuteční v Šanghaji v roce 2010. Dodány mají být elektromobily, vozy na palivové články a vozidla s hybridním pohonem.

SAIC již v Číně hybridní modely prodává. Jedná se o vozy Volkswagen Passat Lingyu FCV a Buick LaCrosse Eco-Hybrid. V Číně je hned několik automobilek, které na trh již uvedly nebo plánují uvést vozidla s alternativním pohonem. Například automobilka Chery vyrábí od února model S18, což je vozidlo s ryze elektrickým pohonem.

Související články

Témata
Avatar - Falco
13. 5. 2009 19:48
TOTALITNÍ REŽIM
Čína - zločinecký systém. Systém, který se vyznačuje hierarchií a přísnou diktaturou, činnosti, které v sobě zahrnují ty nejnebezpečnější protispolečenské delikty a následky v podobě nedozírných škod a ztrát na lidských životech, lidském zdraví a přírodě. Jak čtu diskuze, tak tento hrůzný obsah děsí asi jen tu část lidské společnosti, která neměla nikdy co do činění s porušováním zákonů a nespravedlností. Samozřejmě, že existují daleko horší systémy, ale v tomto případě jde o sílu skutečně velkou, která je ve společnosti velmi známa, doufám v tom negativním smyslu.

Čína je ekonomický pirát, který nedodržuje základní principy volného trhu, a proto by z něho neměla těžit.

Je mi špatně z lidí, kteří se jen slůvkem zmíní, že by se naše euroatlantická civilizace měla ubírat podobnou cestou jako Čína. Je mi špatně z lidí, kteří staví čínské devizové rezervy nad lidský život.

Pamatujte si, ta špatná cesta je vždy jednoduší! [odkaz]

13. 5. 2009 06:57
Predbehnú všetkých Číňania?
čínsky elektromobil Chery S18 [odkaz]
Dojazd 150 km, max. rýchlosť 120 km/h, dobíjanie 6-8 hodín, 80% kapacity za 30 minút. Cena v prepočte cca 350.000,-Kč.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud