Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania: Vzdálená diagnostika slaví úspěchy

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 2. 2. 2016 • 02:33
4
3
Komunikaci mezi vozidly značky Scania a servisními středisky umožňuje již několik let služba pojmenovaná Vzdálená diagnostika, která je u zákazníků stále populárnější.

Scania před pěti lety představila službu, umožňující vozidlům její značky komunikaci se servisy bez ohledu na svou aktuální polohu. V roce 2015 bylo do systému této služby přidáno téměř 70.000 nákladních automobilů a autobusů, což znamená, že aktuálně se jejich počet v Evropě pohybuje okolo 170.000 vozidel.

Mechanici mohou právě prostřednictvím této službě získat lepší představu o stavu vozidla, aniž by jej fyzicky viděli. Díky identifikaci problémů s předstihem se pak mohou zaměstnanci servisů lépe připravit na údržbu vozidla nebo případné opravy.

Dokonalý přehled o stavu vozidla navíc pomáhá odhalit problémy i v případech, kdy se ještě viditelně neprojevují. Včasná oprava a objednání náhradních dílů v předstihu samozřejmě minimalizují prostoje a šetří zákazníkům čas i peníze.

Servisní služba Scania Assistance může provést vzdálenou diagnostiku na vozidle, které se s problémy potýká na silnici a není schopno vlastní silou dojet do nejbližšího servisu.

Zásadní informace, jako jsou například chybové kódy, si mechanik z vozidla načte ještě před výjezdem a k vozidlu tak přijíždí maximálně připraven na efektivní a rychlou opravu. A v případě, že oprava v terénu není možná, i bez výjezdu může zajistit odtahovou službu.

Scania pro blízkou budoucnost hodlá dopravcům a řidičům poskytnout možnost sledovat provozní a servisní údaje i prostřednictvím chytrých hodinek, jejichž prostřednictvím má být možné komunikovat i se servisními středisky.

Související články

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
2. 2. 2016 21:45
Re: reklama?
No, ale to nevadí.. každopádně je to dobrá funkce.. jak jinak nemám sw a chytrý telefény rád.
;-)
Na rozdíl od "autonomních vozidel" tohle dává smysl.
2. 2. 2016 11:06
Re: reklama?
Jistě že to je reklama, co jiného. Když to označí jako inzerci, komerční sdělení nebo PR tak si nikdo ani neotevře. Takhle na to někdo na to sem tam někdo klikne např. my dva :-).
Avatar - eLzyx
2. 2. 2016 09:28
reklama?
obvykle za vším nehledám skrytou reklamu, ale tenhle článek tak vypadá. Podobné systémy mají i ostatní výrobci nákladních automobilů, takže pokud by toto měl být seriozní článek, bylo by v něm pojednáno i o nich. Takto to vypadá, že tohle umí jen Scania.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud