Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seat zahajuje výrobu Tarraca. Mrkněte, jak se španělský kodiak vyrábí v Německu

David Bureš David Bureš 18. 10. 2018 • 22:20
97
3
Zobrazit náhledy (97)
Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco v Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco v Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco Seat Tarraco
Španělská automobilka opět využívá továrny dalšího člena VW Group. Nové Tarraco začíná vyrábět v domovském závodě mateřského Volkswagenu.

Seat zahajuje novou etapu své existence. Začíná sériově vyrábět až sedmimístné SUV Tarraco, které je doposud nejdražším modelem této španělské značky. Novinku Seat sice vyvíjel v domovském Španělsku, samotná výroba ale bude probíhat v Německu.

Nové Tarraco se bude vyrábět u mateřského Volkswagenu, a to v jeho domovské továrně ve Wolfsburgu. Tam bude španělský sourozenec Kodiaqu a Tiguanu Allspace vznikat po boku modelů Touran a Tiguan.

video

Španělská značka tak opět využívá pomoci ostatních členů koncernu VW Group. Tarraco je dalším modelem značky, který si Seat nevyrábí sám. Toledo a Ateca vznikají u Škody (první v Mladé Boleslavi, druhé v Kvasinách), Mii a Alhambra u Volkswagenu – miniauto po boku sourozenců Citigo a Up! v Bratislavě, Alhambra stejně jako bratrský Sharan v portugalské Palmele.

Seat však v domovském Martorellu nově vyrábí Audi A1, kam se jeho produkce s nástupem druhé generace přesunula z Bruselu. Belgická závod Audi se totiž nově zaměřuje na elektromobily, výhodou je navíc sdílení platformy A1 se Seaty Arona a Ibiza. V minulosti se tak produkovalo Audi Q3, jehož produkce se však s příchodem nové generace přesunula do Maďarska.

Naopak pro továrnu ve Wolfsburgu je to první vyráběný model po 20 letech, který není Volkswagenem. Naposledy se v domovském závodě VW vyráběl také Seat, miniauto Arosa, a to mezi lety 1996 a 1998. V minulosti tam vznikala také vybraná Audi – 50 (1974-1978), 80 (1994-1998) a 100 (1993-1997).

Seat Tarraco je třetím a největším SUV španělské značky, které se zároveň stává její vlajkovou lodí. Na délku měří 4.735 mm a nabízí až sedmimístný interiér. Dosud největší model Seatu přijíždí s novým designérským stylem, který bude aplikován také na další modely značky – obdobnou příď jako Tarraco už v příštím roce použije připravovaná čtvrtá generace Leonu.

Témata
19. 10. 2018 07:49
Re: Dementný MBRANOM ?
Ja teda v nadpise narazku na skodovku vidim...
19. 10. 2018 07:18
Re: Dementný MBRANOM ?
A prečo to píšeš sem? Vidíš v nadpise zmienku o Škode? A neviem, prečo by zmienka nemohla byť v tomto článku, keď ide o značku VW Group, kam aj Škoda patrí... Upokoj sa a nerob hanbu.
18. 10. 2018 21:37
Dementna redakcia
To je iny hnus ako do kazdeho nadpisu a clanku pchate skodu este aj k fordu o par clankov nizsie. Ten Vas PR uz kazdy prehliadol, iba si robite hanbu. :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud