Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Seat žije! Svou novinkou cílí na mladé, řídit ji mohou i čtrnáctiletí

Stanislav Kolman
Diskuze (3)

O značce Seat se v posledních měsících příliš nemluví, Španělé stran nových produktů preferují mladší Cupru. Přesto jsme se teď jednoho přírůstku dočkali.

Abychom to hned na úvod uvedli na pravou míru: Seat novinku skutečně připravil, ne však automobilovou, ale motocyklovou. A samozřejmě elektrickou. Jde o zbrusu nový skútr Seat Mó 50, což je elektrická alternativa klasických „padin“, na kterých můžete v České republice jezdit s řidičským průkazem skupiny AM od patnácti let. V některých zemích dokonce od čtrnácti!

Nepřekvapí tedy, že novinka cílí hlavně na mladou generaci. Skútr má maximální výkon 7,3 kW (permanentně 4 kW) a 100 newtonmetrů točivého momentu, přičemž parametry putují na zadní kolo. Dosáhnout lze maximální rychlosti až 45 km/h a v Eco režimu ujede Mó 50 až 172 kilometrů. Nabití z domácí zásuvky zabere šest až osm hodin.

Video se připravuje ...

Motocyklista má na výběr ze tří jízdních režimů – Eco, City a Sport. V posledním se na maximální rychlost dostanete za 3,8 sekundy. Skútr je dokonce vybaven zpátečkou, což značně usnadňuje manévrování v úzkých uličkách města či jiném stísněném prostoru.

Skútr pro mladé je k dispozici ve dvou barvách – šedá Barcelona a modrá Tarifa. Mnohem více je však budou zajímat technické vychytávky. Stroj si lze spojit s chytrým telefonem a snadno zjistit jeho polohu i podrobné informace o posledních jízdách. Stejně tak můžete na dálku zkontrolovat stav akumulátoru. K dispozici jsou dokonce dva USB porty, aby byla vaše chytrá zařízení neustále plná energie.

Výhodu představuje rovněž úložný prostor. Do útrob se vejdou dvě přilby, případně zavazadla odpovídající jejich velikosti. Mó 50 se začne vyrábět v lednu příštího roku, na prvních showroomech by se měl skútr objevit v prvním čtvrtletí 2023. Tajemstvím tak zatím zůstává pouze cena. Jsme zvědavi, zdali bude odpovídat cílovce, tedy že si stroj skutečně bude moci dovolit mladá generace...

Stanislav Kolman
Diskuze (3)

Doporučujeme

29. 12. 2022 18:39
Re: Urcite?
Taky bych řekl, že je Seat určen k pomalému zániku. No Cupra ho asi jen tak nenahradí, je to jen Seat s jinou značkou a trochu poladěný… A pokud bude nabízet jen elektro, půjde do kytek za Seatem… ;-\
29. 12. 2022 17:31
Re: Urcite?
Bohužel je to tak že Seat už je odepsaný.
Z infa od španělských odborů nejsou pro Seat v rámci příštích let ohlášeny žádné nové modely. Nechají se jen doběhnout ty současné.
Značka Seat by pak měla fungovat jako poskytovatel elektrické mobily ve městech. To znamená elektrokolobežky, skůtry atd.
Veškerá pozornost bude do budoucna soustředěna na značku Cupra.
29. 12. 2022 11:24
Urcite?
No na zahranicnych weboch sa o seate mluvi dost, po lepsich rokoch je to zase bieda a vw nevie co s nim. Vraj sa im pozdava vyrabat ev pod znackou cupra a seatu sa chcu zbavit. Ale to chceli uz niekolkokrat