Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf Fordu Alan Mulally možná přejde k Microsoftu

Jan Mička Jan Mička 2. 10. 2013
11
Alan Mulally je muž, který by byl schopen řídit prakticky každou korporaci. Zatím to vypadá, že se z nejvyšší pozice ve Fordu přesune do Microsoftu.

O skutečnosti, že se Mulally dostal mezi hrstku vážných kandidátů na nejvyšší post v Microsoftu, informoval portál All Things Digital. Pokud vše dopade podle předpokladů, nebude dodržen Mulallyho závazek o setrvání ve Fordu nejméně do konce roku 2014. O novém vedení počítačového gigantu rozhodne speciální komise, ve které nebude chybět ani Bill Gates, zakladatel firmy. Vítěz výběrového řízení nahradí dosavadního šéfa Steva Ballmera.

Mulally si s největší pravděpodobností nevybral Microsoft náhodou. Podle portálu All Things Digital totiž už v minulosti pomáhal Stevu Ballmerovi v restrukturalizaci Microsoftu. Ani to však nebyl jeho první kontakt s velkou korporací světového významu. Před nástupem do Fordu byl totiž v čele BAC (Boeing Commercial Airplanes).

Otázkou zůstává, kdo se po odchodu Alana Mulallyho v čele Fordu usadí. V této souvislosti se nabízí nedávné bleskové odstoupení Carlose Tavarese z nejvyšší pozice v Renaultu. Ten se navíc pár týdnů před opuštěním funkce veřejně vyjádřil, že že pomýšlí na vedení koncernu GM nebo Ford. V každém případě nebude jednoduché na Mulallyho výsledky navázat. Právě on totiž vytáhl v roce 2006 firmu z krize a postaral se o její finanční stabilitu.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

W8.1
Borek B.
| 7. 10. 2013
Renault už tam Android má.
Avatar - DawQa
W8.1
DawQa
| 6. 10. 2013
Podle mě už měli mít multimedialní systémy v autech dávno Android nebo windows, aktualizace by nebyli nic náročného...
Avatar - Bubáq
Šance pro Tavarese...
Bubáq
| 2. 10. 2013
A to jako proč?
Avatar - PSA Peugeot Citroën
W8.1
PSA Peugeot Citroën
| 2. 10. 2013
Za chvíli budeme mít ve Fordech Windows 8.1 :-)
Avatar - Bubáq
Šance pro Tavarese...
Bubáq
| 2. 10. 2013
Tak, a teď ten pičus Tavares (ex-Renault-Nissan) bude mít konečně flek, který je hoden jeho prudké inteligence a ambicí... >:D