Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Segway pracuje na elektrickém supersportovním motocyklu Apex

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 1. 2020 • 02:46
10
Zobrazit náhledy (10)
Segway Apex Segway Apex Segway Apex Segway Apex Segway Apex

Segway se proslavil především dvoukolovými vozíky s dynamickou stabilizací, ale pole působnosti této značky se rozrůstá. Mezi její nejnovější zástupce se řadí i elektrický silniční motocykl.

Severoamerická značka Segway pod křídly čínské společnosti Ninebot téměř neustále rozšiřuje svou nabídku a vedle svých tradičních dvoukolových vozíků nabízí již i elektrické jednokolky, samobalační kolečkové brusle, elektrokoloběžky a řadu dalších produktů.

Pozornost značky Segway se v posledních letech zaměřuje i na elektrické skútry a motocykly. Doposud se jednalo především o stroje, které příliš nevynikají svými dynamickými schopnostmi a jsou určeny pro krátké přesuny ve městech či výlety do přírody. Řada z nich navíc pochází z vývoje a výroby jiných společností, patřících čínskému koncernu.

Změnu má však představovat stroj, s nímž značka Segway míří do kategorie supersportovních silničních motocyklů s elektrickým pohonem. Veřejnosti byl tento elektrický motocykl poprvé představen během veletrhu CES 2020 v Las Vegas spolu s dalšími produkty značky, ale bez bližších informací o použité technice.

video

Segway v podstatě jen zveřejnil podobu stroje, který pojmenoval Apex. Podle dostupných informací má tento motocykl zvládat akceleraci z 0 na 96 km/h za 2,9 s a dosahovat maximální rychlosti 201 km/h. Výkon elektromotoru, roztáčejícího zadní kolo tradičním řetězem, nebo kapacitu baterií a dojezd na jedno nabití prozatím Segway neuvádí a zároveň nezmiňuje, jestli je Apex připravován pro sériovou výrobu.

Zdroj: Segway

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud