Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda do roku 2020 zdvojnásobí prodej v Číně, investuje dvě miliardy eur

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 30. 3. 2016 • 01:55
3
Škoda Auto zvýší do roku 2020 dodávky svých vozů zákazníkům v Číně na dvojnásobek, tedy na více než půl milionu aut. Loni v zemi automobilka prodala 281.700 vozů. Do rozšiřování modelové palety a vývoje nových technologií investuje dvě miliardy eur.

Zástupci Škody, Volkswagenu a čínské společnosti SAIC Motor Corporation dnes v Praze během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga podepsali memorandum, které investice zahrnuje. Společné investice jsou určené vedle rozšíření modelové palety na vývoj alternativních pohonů, digitalizaci individuální dopravy a konektivitu vozů.

Kromě toho se firmy dohodly, že Škoda za předpokladu souhlasu čínských úřadů získá kapitálový podíl na společném podniku SAIC Volkswagen Automotive Company, která škodovky pro Čínu vyrábí. „Těší nás, že přítomnost naší značky na čínském trhu budeme moci našim podílem ve společném podniku SAIC Volkswagen Automotive Company Limited podstatně posílit. Kapitálová účast na společném podniku je základem samostatného budování značky automobilů Škoda a tím i silnějšího profilování této značky v Číně," uvedl předseda představenstva Škody Bernhard Maier.

V současné době představuje čínský trh zhruba čtvrtinu celosvětového odbytu značky. Od roku 2010 je Čína v celosvětovém měřítku pro Škodu největším trhem. Ještě v roce 2012 česká automobilka nabízela na čínském trhu tři modelové řady, v současnosti mohou zákazníci volit již mezi šesti různými modely značky.

Škoda v současné době spolu se svým partnerem připravuje pro čínský trh rozsáhlou ofenzívu v segmentu SUV. V této souvislosti bude koncem dubna na autosalonu v Pekingu čínské veřejnosti poprvé představena designová studie VisionS, jehož produkční verze přijde na čínský trh v první polovině roku 2017. Vedle toho se již vyvíjí další karosářská varianta velkého SUV a dále Škoda pro Čínu počítá i s vozem kategorie Cross Over Utility Vehicle (CUV).

Velký zájem čínských zákazníků o moderní vozy kategorie SUV dokazuje model Yeti, který se vyrábí v závodě v An-tchingu a má ve srovnání s evropskou verzí o šest centimetrů delší rozvor. Jen za první dva měsíce roku 2016 vzrostl jeho prodej oproti loňskému roku o více než 300 procent.

Škoda patří na čínském trhu k automobilovým průkopníkům. Již v roce 1936 provozovala značka v zemi pět obchodních zastoupení. V novodobé historii začala automobilka s výrobou v Číně v roce 2007, kdy začala na trh dodávat model Octavia. Vedle závodu An-tching nedaleko Šanghaje se škodovky v Číně vyrábí i v továrnách ve městech Nan-ťing, I-čeng a Ning-po. Dosud prodala značka Škoda v Číně více než 1,6 milionu vozů.

Související články

Témata
30. 3. 2016 16:18
asi som námesačný
tak teraz to tam vidím, neva stávajú sa aj horšie veci
Avatar - fOE
30. 3. 2016 15:54
Svetle zitrky
Prijde mi docela smutna ta honba za dnesnimi zisky, ktera zene (zvlast evropske) automobilky k transferu technologii, postupu rizeni, dohledu nad kvalitou... tedy transferu celeho know how do zeme, ktera nema sebemensi problem cokoliv okopirovat a vydavat za sve. Jednou, a nemusi to trvat dlouho, tohle bude pro automobilky velky problem a cim vetsi zavislost te ktere znacky na Cine tim horsi pak muzou byt nasledky.
Slobodne konkurencni prostredi je to co nas tam zene, a narodni zajmy sledujici rizene hospodarstvi, v pripade potreby schopne ohnout jakekoliv pravidla, bude to co nas nakonec jako konkurence prevalcuje. ;-\
30. 3. 2016 15:31
?
info o dvojnásobnom predaji som v článku nenašiel, tak či tak zdvojnásobiť by iba chcela alebo to dá čim čom čam príkazom?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud