Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Fabia R5 v oficiálním videu, premiéra v listopadu

Jan Mička Jan Mička 14. 11. 2014 • 23:18
15
V minulém měsíci jsme zveřejnili první fotografie nové Škody Fabia R5, čili závodního vozu, který nahradí stávající speciály S2000. Nyní se můžete podívat na oficiální video.

Zatímco současná Škoda Fabia S2000, se kterou mladoboleslavská automobilka slaví velké úspěchy, má pod kapotou atmosférický dvoulitrový čtyřválec, novinka R5 si vystačí s přeplňovanou šestnáctistovkou. Jak jsme uvedli již dříve, výkon by měl být podobný, počítat tedy můžeme zhruba s 280 koňmi.

Speciál na základech třetí generace Fabie jsme již viděli na fotografiích, ovšem s maskováním, které dovoluje pouze malou představu o některých detailech. Ani v oficiálním videu tomu není jinak, nyní už ale víme, kdy bude čekání konec. Vůz se představí 29. listopadu na Auto show v Essenu a do závodů bude nasazen v průběhu příštího roku.

Související články

Témata
21. 11. 2014 19:04
Re: dotaz
díky škodovce v relly má půlka naší zemně co žrát!to si uvědom!!!!proč myslíš že velký bratr VW se dal do WRC a škodovku poslal do druhé ligi???? relly je nejlepší reklama pro automobilku která prodává obyčejná auta pro obyčejný lidi.na rellý chodí spousty spousty lidí.je dostupná pro obyčejný diváky,bohužel i pro *,a přectav si je bezpečná pro diváky,po závodech jezdím pomalu dvacet let a nic se mi nestalo,vím proč,poslouchat pořadatele nemusím protože se chovám tak abych nebyl ohrožen,mám spoustu kamarádů závodníku a mohu ti říct že spousta znich sou fajn kluci kteří místo chlastání braní drog atd jdou po práci do dílny a makaj na autě,celé týdny i měsíce,veškeré prachy co vydělal (a jsou hluboko pod průměrem)narvou do auta.a nedělaj to pro slávu,prachy tuplem ne(přectava lídí co o relly ví prd si myslí že závodníci berou za to prachy,ani náhodou!!!!až na top jezdce) jezdí relly pro radost pro zábavu svou a diváku.víš co?přijed na radouskou amaterskou relly zvu tě!!!! seznámím te s klukama co si honěj ego možná pak něco pochopíš.víš co je na rellý nejhezčí?parta lidí!zavodníků kamarádů diváků.kamarád měl kdysi problemi s autem po první etapě (amaterská relly)chtěl to vzdát,já ho ukecal že to do rána dáme dohromady,obvolal jsem tenkrát kamarády(nikdo neodmít pomoc)pak se auto odtáhlo na dilnu a šli repasovat převodovku na škodu 130 rs,jedinej náhradní díl bylo těsnění,pár kluků jezdilo po republice a schánělo díly mi tří sme makali na autě,povedlo se kamoš dokončil,a mi sme to prospali
16. 11. 2014 11:27
Re: Homologační série
A z jakého motoru je ten blok?
Avatar - šmoula nešika
15. 11. 2014 21:40
Re: dotaz
Nevím, zda má cenu na toto vůbec nějak konkrétněji reagovat, ale rád bych se otázal:

1. Proč si kolego myslíte, že jsou hnaní egem? - vždyť stejně jako třeba skokani do vody, na lyžích, bobisté, slalomisté ap. minimálně naprostí profíci postupně pilují své dovednosti celou kariéru, aby ani to „sebevražedné“ tempo tak sebevražedné nebylo, k osudovým chybám dochází všude.
2. Proč hnáni dluhy? Většina jezdců (tovární samozřejmě ne) na závodění prodělává kalhoty.
3. Proč by měla být ochrana jezdců minimální? A i u diváků a tratí už došlo ke korekcím přeci...
15. 11. 2014 19:17
Re: Homologační série
Motoráři škodovky si ho dělají sami. Jen základ (blok) je "sériový". Všechny ostatní díly jsou zakázkové.
15. 11. 2014 19:07
Re: dotaz

Ano, uvědomuji si kde píši.
Není to proti motosportu obecně, ale proti Rallye, naprosto nesmyslnému hazardování jezdců, jež jsou hnáni svým egem podpořeným sponzory a dluhy. Min. bezpečnostní ochrany jak jezdců, tak lidí. Zatím nebyl precedentní rozsudek s řidiči jež porušili bezpečnost a své "schopnosti". Život člověka je jen jeden, a je každému u *, jestli foukal vítr, nebo zatáčka byla neupravená. O TOTO JDE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud