Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda ještě letos představí nový sedan. Údajně by se mohl jmenovat Slavia

Jan Zajíc Jan Zajíc 31. 8. 2021 • 21:51
54
14
Zobrazit náhledy (54)
Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Rapid (Indie) Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq Škoda Kushaq

Česká automobilka Škoda ještě v letošním roce představí zajímavou novinku: kompaktní sedan. Premiéra se uskuteční v Indii.

Mladoboleslavský výrobce příjezd novinky potvrdil i netradiční soutěží, kterou zorganizoval právě v Indii. Vyzval v ní tamní designéry, aby navrhli kamufláž pro testovací exempláře nového sedanu.

Automobilce dorazilo více než 200 návrhů, z nichž porota vybrala pětici představ maskování, která se objeví na prototypech. V polovině října Škoda vybere vítěze.

Pro nás je však důležitější samotné auto. Výrobce o novince mluví jako o "prémiovém středně velkém sedanu", který vznikl v úzké spolupráci týmů z České republiky a Indie - stejně jako model Kushaq. Ten Škoda definuje jako středně velké SUV.

I z toho je zřejmé, že sedan bude kompaktním vozem. Web indické verze magazínu Autocar píše, že nepůjde o přímou náhradu za indické provedení Škody Rapid, kterou brzy čeká konec. Indický Rapid, postavený na základech VW Polo, se totiž prodává už od roku 2011.

Nový sedan využije pro Indii navrženou platformu MQB-A0-IN (stejně jako Kushaq), na délku by měl měřit 4,48 metru (současný indický Rapid je dlouhý 4.413 mm) a rozvor by měl dosahovat asi 2,65 metru.

Autocar také tvrdí, že podle jeho zdrojů vůz ponese jméno Slavia.

K dispozici mají být dvě pohonné jednotky, obě přeplňované turbodmychadlem: tříválec 1.0 TSI a čtyřválec 1.5 TSI. Jestli se novinka dostane i na trhy mimo Indii, zatím nevíme.

Související články

Témata
Avatar - lordlord
2. 9. 2021 15:54
kup
osoba na vymejšlení názvu se vrátila, už netřeba používat názvy se záchodovou tématikou od jiných automobilek
Avatar - Amaterasu
1. 9. 2021 15:27
Re: Zaujímalo by ma
V Indii sou emisní normy stejně jako všude jinde = jejich Bharat je jen o level za náma (logicky) ale jinak to samý. Takže jo Škodovka tam může prodávat to co tady před pár let

Dokonce to berou podle našich Euro norem = naposledy měli Euro 4 (možná teď už Euro 5)
Avatar - Emel
1. 9. 2021 10:58
Re: Zaujímalo by ma
Minimálně za ně asi neplatí emisní pokuty, možná dokáže na jednom autě vydělat víc peněz.
1. 9. 2021 10:39
Zaujímalo by ma
či Škoda predá viac indických sedanov ako Fabií kombi.
1. 9. 2021 07:39
Buziq
Mně se více líbí studie, která se objevila na Facebooku - Škoda Buziq v duhových barvách a návodem, že se do ní leze zezadu! Škoda, že do tohoto příspěvku nelze vložit její obrázek. Tak alespoň odkaz na stránky:

https://www.facebook.com/photo/?…

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud