Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda na začátku příštího roku představí koncept velkého SUV

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 1. 8. 2013 • 22:58
41
Škoda Auto by mohla na začátku příštího roku odhalit podobu chystaného velkého terénního vozu kategorie SUV. Koncept, který se již bude blížit sériovému provedení, firma velmi pravděpodobně ukáže v březnu 2014 na ženevském autosalonu.

ČTK to dnes řekl zdroj z automobilky. Velké SUV v prodejní podobě má přijít na trh po roce 2015. Vůz, po kterém je poptávka zejména na asijském trhu, doplní stávající menší SUV Yeti, které se od příštího roku bude prodávat v modernizované podobě. Tu odhalí ještě letos na konci roku.

Firma, která jen letos hodlá představit osm nových modelů nebo modernizovaných verzí, nebude v modelové ofenzivě polevovat ani příští rok. Na trh uvede Octavii v provedení na zemní plyn, lehce terénní Octavii Scout a koncem roku 2014 představí novou generaci Fabie. Nová Fabia má být nižší a širší než stávající model.

V roce 2015 přijde nová generace Superbu a pravděpodobně by automobilka měla mít jasno ohledně nástupce modelu Roomster. Tím by mohl být menší velkoprostorový vůz kategorie MPV. Objevit by se mohl rovněž sériový elektromobil.

Zatím poslední letošní novinkou Škody je nová Octavia RS. Nejrychlejší a nejvýkonnější Octavia všech dob má v benzinové verzi výkon 220 koní a maximální rychlost 248 km/h. Ve Škodě přitom uvažují o tom, že by zájemcům nabídli tovární čip s ještě vyšším výkonem. Sportovní verze RS tvoří asi sedm procent prodejů Octavií. Jen v Česku jezdí 3500 sportovních Octavií první a druhé generace. RS třetí generace je již u obchodníků. Proti předchůdci zlevnila o 50.000 korun na necelých 620.000 Kč.

V září na autosalon ve Frankfurtu mladoboleslavský výrobce přiveze novou karosářskou verzi loňské novinky Rapid pod označením Spaceback. Škoda v současnosti nabízí sedm modelových řad. Do roku 2018 chce prodávat ročně 1,5 milionu aut.

Témata
Avatar - Invert
4. 8. 2013 16:28
Re: Když korejské nekvalitní SUV výkon/cena, kvalita vzhled
Tak jedině HnújKydaj :no:
Avatar - Invert
4. 8. 2013 16:26
Re: Nové nejlepší české SUV
Nemá cenu jim to vysvětlovat, nikdy totiž nepochopí, že ŠKODA JE ČESKÁ AUTOMOBILKA... Hyundai má továrnu v Nošovicích - je to česká automobilka?? Škodovka jen vstoupila do koncernu, což znamená jen vzájemnou spolupráci, nikoli změnu vlastenectví. Bugatti, Lamborghini, Seat jsou taky německé, když jsou v koncernu? Vzpamatujte se lidičky, vaše minimozečky nestíhají pobírat tohle množství informací, odpočinek Vás nemine... :-)
Avatar - RWD
4. 8. 2013 07:46
Re: Když české kvalitní SUV výkon/cena, kvalita vzhled
Tebe už se ta reklama tak zmocnila, že používáš slovo kvalita 2x v jedné větě :no:
2. 8. 2013 12:27
Když české kvalitní SUV výkon/cena, kvalita vzhled
Tak jedině Hyundai.
2. 8. 2013 12:13
xD
Škodovka a SUV vtip storočia >:D a zákazníci zase namyslený blbečkovia pocitom SUV v značke Škoda to zas bude tereňákov v kopci >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku