Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Octavia Scout a RS už příští týden! A co přinese facelift superbu?

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 16. 12. 2016 • 18:07
21
Deriváty Škody Octavia jsme očekávali až v Ženevě, nakonec se ale ukážou o dost dříve. A co superb po faceliftu? Bude také čtyřoký?

Ve Škodovce se aktuálně všechno točí kolem faceliftu třetí generace octavie, první snímky vozu, český ceník a informace o světové premiéře na lednovém autosalonu ve Vídni jsou však pouze částí celé skládačky. Na cestě jsou ještě deriváty Scout a RS, které jste si zatím na Auto.cz mohli prohlédnout jen v podobě testovacích prototypů, nebude však trvat dlouho a tyto vozy také zcela odhalí své čtyřoké tváře.

Podle našich informací k tomu dojde již v úterý a ve středu příštího týdne, vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby Škoda Auto dovezla do Vídně i tyto verze. Prim bude samozřejmě hrát přepracovaná příď a výrazně modernizovaný interiér v čele s novým infotainmentem a obrazovkou s úhlopříčkou až 9,2 palce, změny však proběhnou i pod kapotou.

Zatímco Scout by měl stále zůstat věrný osmnáctistovce TSI/132 kW a dvěma verzím dvoulitrového turbodieselu (110 a 135 kW), „ereso“ bude mít už v základu 169 kW (dosud se prodávalo pod názvem RS 230) a přibude nový vrchol se 180 kilowatty. Podle našich informací se však motor neobjeví v nabídce hned a zatím není jasno ani v tom, zda bude posílat sílu pouze na přední, nebo na všechna čtyři kola. Jedno je ale jisté: nic silnějšího zatím Škoda Auto v rámci modelu Octavia neplánuje, s konkurentem Volkswagenu Golf R a Seatu Leon Cupra 300 4Drive nepočítejme.

Pokud ale Škodovka představí všechny verze octavie už v letošním roce, co tedy přiveze na březnový autosalon v Ženevě? Možností je hned několik: facelift modelů Citigo a Rapid, koncept druhé generace SUV Yeti, nebo již zmiňovaný koncept prvního elektromobilu, se kterým jsme počítali spíše pro dubnový autosalon v Pekingu. Produkční elektroškoda by se měla objevit už v roce 2020.

A co facelift Škody Superb? Z pohledu zákazníků je na něj na něj ještě brzo, vývoj už byl ale v plném proudu hned po loňském vypuštění třetí generace do světa. Podle našich informací se vlajková loď nevydá stejnou cestou jako třetí generace octavie a zůstane u koncepce s nerozdělenými světlomety.

Důvodem je snaha automobilky udělat své modely jasně rozpoznatelné, což byl například u rapidu a octavie docela problém. Pokud bude Škodovka postupovat podle stejných „not“ jako doposud, objeví se modernizovaný superb v roce 2020. Očekávaná plug-in hybridní verze (je potvrzená pro rok 2019) přitom nutně nemusí dostat techniku známou z Passatu GTE, což může znamenat cokoliv. Třeba základ v litrovém motoru, silnější elektromotor a větší akumulátor…

Související články

Témata
17. 12. 2016 17:48
Re: VÁM NIC, TO JEN KABÁŇOJ DALŠÍ PRÉMIJE :)))
jj >:D >:D >:D >:D >:D >:D
17. 12. 2016 11:17
Re: výhoda pro přejedené
Joky, nesmieš v bufetoch žrať ten póvl!
Avatar - zaplosak
17. 12. 2016 06:08
kapota
na té fotce krásně lícuje kapota s maskou, nebo ne...? >:D
Avatar - Ada je zase tady
17. 12. 2016 01:18
Re: Zkažené Vánoce?
Spíše lék proti sníženému žaludku ;-)
16. 12. 2016 23:03
Re: výhoda pro přejedené
Nejvetsi trh pro RS je UK... >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud