Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Octavia v užším výběru kandidátů na Světové auto roku 2014

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 7. 9. 2013 • 14:35
76
Nová generace Škody Octavia se dostala do třicítky kandidátů ankety World Car Of The Year 2014.

Anketu čeká její desátý ročník, je tedy stále relativně nová. Vznikla v lednu 2004 a první vítěz byl vyhlášen v roce 2005. Zatím možná nemá takovou prestiž jako v našich očích obdobná evropská, která slaví dokonce půlstoletí své existence. To jí ale neubírá na zajímavosti. Celkem 69 odborných porotců z 21 zemí vybralo Top 30, ze které vzejde užší finále a nakonec celkový vítěz. Loni si z WCOTY (World Car Of The Year, jak zní oficiální název v originále) odnesl nejcennější vavříny Volkswagen Golf. Uspěl mimochodem i na starém kontinentu Cenu za nejlepší sportovní auto získalo Porsche Boxster, v kategorii designu byl zvolen Jaguar F-Type a v „zelené“ Tesla Model S.

Soutěže se mohou zúčastnit ty vozy, které se prodávají na nejméně dvou kontinentech a na trh přišly mezi 1. lednem 2013 a 30, květnem 2014. To znamená, že některé jsou vybrány již podruhé, například zmíněný F-Type. Ten je favoritem mezi sportovními automobily. A kdo se o vavříny popere letos? Našince může těšit, že do vybrané třicítky se dostala i třetí generace Škody Octavia. Jinak seznam obsahuje automobilovou všehochuť. Německé BMW zde má trojici modelů, stejně jako japonská Toyota. Najdeme v něm tři elektromobily, ale také běžné hatchbacky hlavně nižší střední třídy. Nechybí kupé, SUV a crossovery, ani MPV.

Možná trochu překvapením je účast kabrioletu Opel Cascada, rozhodně se nejedná o masovou záležitost. Například Ford EcoSport si zatím Evropané koupit nemohou, stejně jako druhou generaci Hyundaie i10. Takový Mitsubishi Space Star pořídíte u nás jen na objednávku. Světová anketa sice také zohledňuje „value for money“, ale nepřikládá tomuto kritériu zas až takový důraz. Na přítomnosti nové S-Klasse, či Maserati Ghibli je to ostatně vidět.

Vítězové budou vyhlášeni na autosalonu v New Yorku v dubnu 2014, a to jak celkový, tak i v jednotlivých kategoriích Performance, Design a Green.

World Car Of The Year 2014 – Seznam kandidátů:

Zdroje: Motor Authority, oficiální web WCOTY

Související články

Témata
8. 9. 2013 17:53
Re: VWCOTY
Bychar >:D , tak jdi a kup si ji, treba na splatky ;-)
8. 9. 2013 00:49
První pětka
podle abecedy

Jaguar F-type
Maserati Ghibli
MB S
Porsche Cayman
Range Rover Sport

Máte něco proti?
7. 9. 2013 23:09
Re: Evropský občan!
No oktávka je něco jako holka s pěknýma nohama, docela hezkýma dvojkama, moc nemluví, moc ti nevěří,myslí si že je chytrá, má přehnané sebevědomí a už ji měli všichni i když to s ní nestojí za nic >:D

Avatar - PTS
7. 9. 2013 22:25
Re: Mojich 5 favoritov
Víš co by se tu najednou zjistilo případů sebelajkování? ;-) Ale máš recht, tento drobný detail by soudruzi poupravit měli
Avatar - PeterLuk
7. 9. 2013 22:06
Re: Mojich 5 favoritov
Podľa mňa by palcovanie malo byť verejné - ako na facebooku - že bude vidieť kto dal like a kto dislike.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku