Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda představuje flotilu aut britských záchranných složek. Včetně Superbu pro psy!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 15. 12. 2017 • 09:11
5
7
Vozy mladoboleslavské automobilky jsou ve službách záchranných složek tradicí u nás i ve světě. Velká Británie nyní představuje své nové přírůstky.

Škoda se pyšní již 110 let trvající spoluprací se záchrannými složkami a nemalou součástí tohoto dlouhého příběhu je i partnerství s Velkou Británií. Jak se zdá, obě strany jsou s ním spokojeny, jelikož ukázaly několik čerstvých novinek.

Tou nejvýraznější je jistě Kodiaq v provedení Fire & Rescue, který tamní složky využijí jako všestranné vozidlo. Sloužit bude coby doprovod sanitek, nechybí mu tradiční záchranářské zbarvení ani majáky.

Dalším do party je Superb, jenž je vybaven zážehovým dvoulitrem TSI (stejný motor jako v Seatu Leon Cupra), se kterým kombík zrychluje na stovku za 5,8 sekundy. Na rozdíl od ostatních sourozenců se ale tohle auto na první pohled tváří jako civilní, prozradí jej až aktivace modrých majáčků ukrytých v přední masce.

Vlajková loď značky však myslí i na nejlepšího přítele člověka. Jeden z vozů flotily je totiž osazen klimatizovanými prostory pro vyhledávací psy jednotky K9. Seznam novinek pak uzavírá Octavia Scout určená pro cesty do vzdálenějších lokalit, jíž v náročnějších podmínkách pomůže pohon všech kol a vyšší světlá výška.

Škoda společně se záchrannými složkami ve Velké Británii nepřipravila jen sérii fotografií, ale i video, které všechny novinky zachycuje a vy jej můžete zhlédnout výše.

Související články

Témata
16. 12. 2017 17:06
Re: Superb
Naše policajty pomalu v ničem jiném menším než Octavii také nevidím.
jinak nevím o psovi co by zvracel v autě.
Avatar - holden2
15. 12. 2017 21:13
Re: Superb
tak on se ten manazer v tom poblije i u nas. skodovka je hnuj pro dobytek. skodovkou jezdis protoze musis. skodovka se nekupuje ale fasuje
15. 12. 2017 20:49
Re: Florila?
Na hlavni strance je to florila porad :-)
15. 12. 2017 18:51
Superb
U nás etalon pro manažery, v GB služebák, ve kterém se občas poblije pes >:-[] :yes:
Avatar - white label
15. 12. 2017 18:05
Re: Florila?
Tak to rychle opravili...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud