Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Rapid Sport: Mladoboleslavský sporťák z Wörthersee (nové fotografie)

Michal Fokt Michal Fokt 25. 5. 2013 • 23:14
8
170
Zobrazit náhledy (8)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid
Škoda Auto na koncernovém tuningovém setkání GTI Treffen Wörthersee připravila sportovní verzi malého liftbacku, který tak udělá čest svému jménu Rapid.

Akutalizováno 25.5.: Doplnili jsme nové fotografie, zachycující i detaily Rapidu Sport.

Škodovka se u rakouského jezera Wörthersee prezentovala už několik let po sobě ve velkém stylu a dá se říci, že zavedenější značky v Reifnitzu kontrují často pouze velikostí svých expozic. Před dvěma roky mladoboleslavští nadchli konceptem Fabia RS 2000 a vloni závodním Citigo Rally, o pěkných holkách nemluvě. Na tohle se asi nenavazuje úplně snadno - letos se to však podařilo a pozornost návštěvníků se upínala ke studii Rapid Sport.

Rapid dostal dvoubarevnou kombinaci metalických laků Corrida a Steel, 19" kola, nový přední nárazník se spoilerem a velkým nasávacím otvorem, vytažené blatníky a masivnější prahy.

Výrazně tvarovaným nárazníkem se pochlubí i záď vozu, kde nebudou chybět dvě koncovky výfuku, dále uvidíme novou optiku zadních svítilen, doplněnou o karbon a nebude opomenut ani interiér, kam zamíří sportovní volant, sedadla Recaro a osvětlené prahové lišty.

Šéf škodováckého marketingu Werner Eichhorn slibuje, že „S vozem Škoda Rapid Sport ukážeme poprvé vysloveně sportovní a emocionální variantu naší nové kompaktní limuzíny Rapid. Opět tak zdůrazňujeme kompetenci našich zaměstnanců v oblasti sportovních vozů a motoristického sportu“.

V portfoliu Škodovy jsou zatím pouze dva sportovnější modely - Fabia RS a Octavia RS. Co myslíte, máme tedy rapid Sport chápat jako náznak další sportovní řady nebo zůstane jen u studie?


Související články

Témata
Avatar - Rapid Ferat rs Sport
1. 6. 2013 15:18
Rapid Sport
Toto není Rapid Sport,ale tlustá bába ve sportovní kombinéze s pruhama! 8-s To opravdu ještě nikoho nenapadlo?A stačí jen málo"udělat to dvoudvéřové a pěkné křídlo na zadek" Pak to teprve bude Rapid Sport a ne nějaká parodie na špagety western :no:
26. 5. 2013 20:45
Nemuzu si pomoct...
...ale Rapidu ten bodykit setsakramentsky sedi :yes:

Ten tam je vzhled "uzofky"... to ze to neni a nebude sportak je jasne, ale udelali z toho auto, za kterym se jistojiste spousta lidi otoci :yes:
26. 5. 2013 08:38
Skodovka sa zase trafila!
Citat tie oslavne ody niektorych, s minimom pripomienok, je vlastne skodovacky succsess.
Je jasne, ze ludi uz davno zblbli a omotali si ich. Holt marketing alebo hold marketingu Skoda?!
26. 5. 2013 08:28
Re: Rapid Fastback
Akurat, ze mladi suhajkovia si kupuju obuchane sunky a nie noveho rapida.
26. 5. 2013 08:23
Re: uvidíme
Akurat, ze ide dole kopcom!
Články odjinud