Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda uvažuje o modelech Superb RS a Kodiaq RS

Michal Fokt Michal Fokt 11. 7. 2016 • 10:43
35
46
Zobrazit náhledy (35)
skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover skoda kodiaq superb strednitrida sportovni crossover
Mladoboleslavská automobilka by ráda rozšířila nabídku sportovně laděných verzí RS u sedanu a SUV střední třídy

Byly doby, kdy se u Škodovky „sportovalo“ s malým, kvůli těžkému motoru silně nedotáčivým hatchbackem, ale byly už i doby, kdy portfolio ostřejších RS verzí čítalo subkompaktní hatchback a kombi a kompaktní liftback a kombi s příjemnými benzinovými turbomotory. Dnes se rodina RS smrskla na dva zmíněné kompakty a vidina na návrat rychlých fabií není příliš reálná.

Rozšiřovat by se však mohlo opačným směrem. Šéf Škodovky Bernhard Maier prozradil časopisu Auto Express, že RS verze vlajkových modelů značky by měly „velký potenciál“. K tomuto tvrzení jej vede skutečnost, že o model Superb je veliký zájem zejména ve vrcholných verzích, což má mimochodem společné i s Octavií.

„Diskutujeme o tom. Větší modely mají rozhodně pro verze RS potenciál. Není to otázka techniky, umíme to, jde o uvažování čistě v obchodní rovině“, říkám Maier. Současně vylučuje návrat Fabie RS a to i přesto, že automobilka zaznamenává určitý zájem o takový model. Takový projekt by však byl ziskový jen minimálně a mohl by se snadno stát i ztrátovým.

Auto Express dále spekuluje že by Superb RS a Kodaq RS mohly dostat motor 2.0 TSI, naladěný na výkon přes 300 koní, aby více odskočil současnému mladoboleslavskému 280k topmodelu, zkombinovaný s pohonem všech kol a dvouspojkovou převodovkou. Můžete sice namítat, že v této kategorii se o sportování moc hovořit nedá, nicméně verze RS jsou spíše rychlá gétéčka, než ostré sportovní náčiní a takové modely by určitě oba modely střední třídy snesly.

Možnou podobu Superbu RS vytvořil známý virtuální tuner Theophillus Chin.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
13. 7. 2016 14:04
Re: Fabia RS by měla větší smysl..
Offroad verzi s haldexem nikdy neuděláš.
13. 7. 2016 14:03
Re: Místo
V6 TDI je pouze pro MLB, což žádná škodovka nemá...
12. 7. 2016 16:42
Re: V6
Oni to vzdalování řeší. Ale obráceně.Stačilo Oktávce ubrat válec.
12. 7. 2016 15:21
Re: Ach jo
Ve WRC může Škoda soutěžit těžko, když je tam VW. A na to, abys postavil auto, které má kromě širokých blatníků i podvozek, musíš mít nejprve zkušenosti. A ty získáš právě v rallye.

Jinak Škoda měla už s Fábií S2000 a nyní má i s R5 velice úspěšný zákaznický program, což je další důvod účasti v rallye - a právě v nižší kategorii. V kategorii WRC by neměli ta auta komu prodávat, protože je to hrozně drahé a mimo mistrovství světa se to skoro nikde nesmí vozit (a tam, kde se to smí, na to nemají jezdci peníze).
Avatar - white label
12. 7. 2016 15:16
Méně uvažovat a rovnou více nabízet...
Co třeba začít u Fabie III RS s 1.8 TSI?!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku