Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda začala v Rusku vyrábět model Rapid

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 3. 3. 2014 • 21:19
43
8
Zobrazit náhledy (43)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid
Rapid je vyráběn v kalužském závodě, ležícím zhruba sto kilometrů jihozápadně od Moskvy. Oficiální uvedení na trh se odehraje v dubnu 2014.

V ruském závodě společnosti Volkswagen v Kaluze nyní sjíždí z výrobní linky i Škoda Rapid, na tamní trh bude model uveden na konci dubna. Levný model s velkým potenciálem tak vstoupí na jeden z nejdůležitějších rostoucích trhů světa.

„S více než 130.000 dosud dodanými vozy je ‚nová třída’ značky Škoda skvělým úspěchem,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland. „Se zahájením výroby v Kaluze vstupuje Škoda Rapid na náš třetí největší trh. Škoda chce v příštích letech v Rusku dále růst. Rapid je jedním z pilířů Růstové strategie Škoda,“ dodává Vahland.

Se startem modelu Škoda Rapid chce česká automobilka pokračovat ve svém slibném vývoji v Rusku. V roce 2013 dodala Škoda Auto svým ruským zákazníkům 87.500 vozů. Zahájení výroby modelu Škoda Rapid je druhým náběhem výroby nového modelu značky Škoda v průběhu několika týdnů. Teprve v polovině února zahájila česká automobilka výrobu faceliftovaného modelu Škoda Yeti v Nižním Novgorodu, který je vedle Kalugy druhým závodem vyrábějícím vozy značky Škoda v Rusku.

Rapid byl vyvinut jako globální projekt pro trhy na celém světě. Koncem roku 2012 byla zahájena výroba tohoto modelu v Evropě. V té době šlo o šestý model produktového portfolia značky Škoda v Evropě. Rapid se vedle Evropy vyrábí a prodává také v Číně a v Indii, byť tyto verze nejsou s evropskou verzí zcela totožné. Do konce ledna bylo zákazníkům na celém světě dodáno více než 130 tisíc Rapidů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hotwire
A jakou bude mít palebnou sílu?
| 5. 3. 2014
Zaujimave ze ked sa USA se*u do polky sveta tak to skoro nikomu nevadi, ale akonahle rusi idu chranit ruskych obcanov na Krym (ano aj demonstrovat silu), tak zrazu je ohen na streche. 8-s Tymto neobhajujem tie ruske manevre, len poukazujem na neferovost zapadnej propagandy.
Motorizace?
| 4. 3. 2014
Vzhledem k tomu, že tam staví novou motorárnu, která má vyrábět právě 1,6 (nové, takže ne "starou dobrou"), tak asi dostanou 1,6.
Avatar - Choochoo
Motorizace?
| 3. 3. 2014
To je mozne, proste od vw to bud zere nebo se to sype ;-) Nic proc takovou znacku kupovat ;-)
Avatar - Nerez
Motorizace?
| 3. 3. 2014
Třeba jsi s MPI objel několikrát zeměkouli, choval se k němu jak prase a ten motor jel a jel. Bylo na něj spoleh, narozdíl od moderních turbo-zázraků...
Avatar - Choochoo
Motorizace?
| 3. 3. 2014
Co na tom 1,6MP je dobreho? vzdyt to zere a nejede. TSI koncern dohnal konkurenci, jinak byl mimo

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku