Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škodovka má novou halu. Budou se tam testovat předsériové vozy

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 22. 1. 2021 • 07:12
19
4
Zobrazit náhledy (19)
Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu Škoda otevřela novou lakovnu

Rekonstrukcí starých prostor vznikla v Boleslavi nová Centrální pilotní hala, má 12.000 metrů čtverečních a celková výše investic převyšuje 20 milionů euro.

Předsériové vozy jsou před zahájením výroby podrobeny rozsáhlým testům ze strany technického vývoje a oddělení pro zajištění kvality. Pro tyto příležitosti Škodovka připravila novou Centrální pilotní halu o rozloze 12.000 metrů čtverečních, která je součástí mladoboleslavského zázemí automobilky.

„V rámci přípravy na náběh sériové výroby slouží pilotní hala jako rozhraní mezi oblastmi výroby a logistiky, technického rozvoje a zajišťování kvality. Provádíme zde přípravy nezbytné pro plynulý náběh výroby nových modelů,“ vysvětluje Dr. Michael Oeljeklaus místo, které si vyžádalo investice v hodnotě 20,4 mil. euro.

V pilotní hale se nachází samostatný malý závod na výrobu automobilů. Kromě robotických stanic, kde se kompletují karoserie, se zde také nacházejí oddělení montáže a výstupní kontroly. K dispozici jsou navíc zařízení pro virtuální realitu a 3D tiskárny. Systémy i procesy jsou navrženy tak, aby bylo možné uskutečnit veškeré nezbytné zkoušky i analýzy jak u vozů se spalovacími motory, tak u částečně či plně elektrifikovaných modelů. Jakmile projekt splní veškeré požadavky, opouští pilotní halu.

video

Dvoupodlažní budova v areálu továrny je vysoká dvaadvacet metrů a rozprostírá se na ploše 12.142 metrů čtverečních, což odpovídá více než jednomu a půl fotbalovým hřištím. Kromě prostor pro schůzky a školení jsou zde k dispozici také dobíjecí stanice pro elektrické vozy. Vedle toho poskytuje světelný tunel ideální podmínky na prezentaci předsériových vozů.

Samotný objekt má bohatou historii. V sedmdesátých letech jej Škodovka používala ke galvanickému pozinkování nárazníků pro model Škoda 100, později se prostor využíval jako sklad. Rekonstrukce započala v září 2019 a nyní umožňuje využívat halu efektivnějším způsobem.

Související články

Témata
Avatar - rohYpnol
22. 1. 2021 16:33
Vyhozených 20M éček
K čemu tohle mají? Vždyť testovací je prvních milion zákazníků :-[] :-[] :-[]
22. 1. 2021 12:46
Re: ŠKODOVKA ?,CO TO JE ??TO JE AUTO CO SE V ČESKÉ KOLONII
Nevím, jak se cítí otroci v jiných fabrikách, když to mají za 18 čistýho. Na české podmínky jsou platy ve škodovce královské.

EDIT: taky jsem si nějak nevšiml, že by ryze české podniky dávaly svým robotníkům sto litrů měsíčně.
22. 1. 2021 10:13
Re: ŠKODOVKA ?,CO TO JE ??TO JE AUTO CO SE V ČESKÉ KOLONII
A zemědělci chovají bojlery a paní Zagorová je milá holka, viď! :-[]
22. 1. 2021 09:16
ŠKODOVKA ?,CO TO JE ??TO JE AUTO CO SE V ČESKÉ KOLONII NĚME
TO JE TA UTOMOBILKA KDE MAKAJI JAK OTROCI ZA TŘETINOVÉ PLATY JAK DĚLNICI V NĚMECKU ????

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud