Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Slavné italské motocyklové značky mají u nás nové zastoupení

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 2. 2017 • 17:44
30
3
Zobrazit náhledy (30)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Společnost Faber Moto s.r.o. je od 1. ledna letošního roku novým výhradním dovozcem motocyklů značek Piaggio, Vespa, Aprilia a Moto Guzzi do České republiky.

Faber Moto s.r.o. je dceřinou společností rakouské rodinné firmy Faber GmbH. Ta je importérem a zároveň prodejcem značek Piaggio, Vespa, Gilera, Scarabeo, Derbi a Moto Guzzi na rakouském trhu, kde se zhruba 60 zaměstnanci prodává přibližně 12.000 vozidel ročně.

Nově založená dceřiná společnost Faber Moto s.r.o. se sídlem v Brně působí od začátku roku 2017 jako výhradní zastoupení značek Aprilia, Moto Guzzi, Vespa a Piaggio na českém trhu.

„Mám velkou radost, že naše rodinná firma Faber navazuje novými obchodními aktivitami v České republice na své počátky, v nichž byla spjata se slavnou československou motocyklovou značkou Jawa v padesátých letech minulého století. Jako nový výhradní dovozce vstupujeme na český trh, abychom českým fanouškům jedné stopy nabídli široký sortiment kvalitních motocyklů legendárních italských značek,“ řekl Josef Faber, ředitel společnosti Faber Moto.

Adam Žert, Country manager Faber Moto s.r.o. dodal, že v současnosti se pracuje na rozšíření a zkvalitnění současné sítě autorizovaných prodejců společností zastupovaných značek Piaggio, Vespa, Aprilia, Moto Guzzi s cílem poskytovat zákazníkům nejvyšší úroveň prodejních i poprodejních služeb.

Veřejnosti se hodlá Faber Moto představit na Motosalonu v Praze-Letňanech, kam zve všechny fanoušky italských strojů do své expozice, kde jim ve dnech od 2. do 5. března 2017 půvabné hostesky představí největší novinky současného sortimentu.

Velká pozornost zde bude věnována mimo jiné také nové barevné paletě značky Vespa, které bude vévodit model Vespa 946 (RED) ve výrazné rudé barvě. Speciální model vznikl na podporu Světového fondu bojujícího proti zákeřným nemocem. Z každého prodaného kusu tak půjde 150 dolarů na účet fondu, který podporuje pacienty zasažené AIDS, tuberkulózou nebo malárii.

Dalé bude k vidění atraktivní skútr Piaggio Beverly v limitované edici Police, supersportovní silniční Aprilia RSV4 spolu s výjimečným supermotardem Aprilia Dorsoduro a značku Moto Guzzi zastoupí retro modely řady V7 III.

V připraveném fotokoutku v expozici společnosti Faber Moto se budou moci zájemci zvěčnit s legendární Vespou a rovnou sdílet své zážitky z výstavy se svými přáteli na sociálních sítích.

Rodinný podnik založil v roce 1948 Josef Faber senior. Jeho jméno bylo v samotných začátcích firmy spojeno s československými motocykly značky Jawa, které v Rakousku zastupoval. Od roku 1962 dovážel Faber japonské motocykly Honda a o dva roky později se stal importérem italských značek Vespa, Piaggio a Gilera.

V roce 1992 převzali vedení rodinné firmy bratři Josef junior a Peter Faberovi. Od roku 2006 zajišťuje Faber také dovoz motocyklů španělské značky Derbi, v roce 2007 rozšířila portfolio další italská značka Moto Guzzi a od roku 2008 zastupuje Faber rovněž výrobce užitkových vozů Piaggio Commercial Vehicles.

Společnost Faber GmbH uvádí, že její strategie je založena na partnerském přístupu k zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům a dalším partnerům, na vysoké odbornosti, inovacích a důrazu na kvalitu. To se odráží také v současném budování sítě autorizovaných obchodních a servisních partnerů v České republice. Cílem přitom není kvantita, ale kvalita jako záruka maximální spokojenosti zákazníka.

Související články

Témata
Avatar - Ja Prvni 123
28. 2. 2017 19:43
Re: Design lepší než lambo..
No, taky nechápu výběr představitele... když lepší fotky nepochybně mají - viz starší článek zde.

[odkaz]
Avatar - JiRkA997CZ
28. 2. 2017 13:12
Design lepší než lambo..
Teda tyhle skútry, to je hnus. Velebnosti jdu blejt
28. 2. 2017 10:06
Panenko
Marjá...