Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Smart ForTwo Electric Drive: Jeho produkce byla ukončena

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 22. 8. 2015
29
6
Zobrazit náhledy (29)
Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo Smart Fortwo
Elektrický Smart „pro dva“ končí, jeho základem je totiž předchozí generace modelu. Na nový elektrický ForTwo na bázi současného vydání si musíme počkat do druhé poloviny roku 2016.

Zástupci značky Smart oznámili, že ukončili produkci elektrické verze ForTwo. Může za to malý zájem ze strany zákazníků, ale také skutečnost, že vůz vychází stále z minulé generace. Nové vydání elektrického Smartu ForTwo by se mělo objevit ve druhé polovině roku 2016.

ForTwo ED využívá akumulátory Lithium-Ion s kapacitou 17,6 kWh. Napájejí elektromotor o výkonu 55 kW a točivém momentu 130 N.m. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odbude za 11,5 sekundy a maximální rychlost je je omezena na 125 km/h. Dojezd deklaruje výrobce 121 km ve městě a 94 km na dálnici. V kombinovaném jízdní režimu činí 108 kilometrů.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Dojde k ukončení produkce nebo došlo k ukončení produkce?
Gilgit - stop odpadu na Auto.cz
| 23. 8. 2015
Pokud poslední automobil opustí montázní linku tak to znamená ze výroba tohoto modelu byla ukoncena. Nezávisle na prípadné výrobe náhradníc dílu.
Dojde k ukončení produkce nebo došlo k ukončení produkce?
gil54
| 23. 8. 2015
Když budu šťoura, může třeba továrna ještě po nějakou dobu produkovat pouze náhradní díly, po opuštění linky posledním automobilem.
I když vzhledem k počtu prodaných kusů by na to stačilo několik dnů, kdo ví jestli ne hodin. :-)
Dojde k ukončení produkce nebo došlo k ukončení produkce?
Gilgit - stop odpadu na Auto.cz
| 22. 8. 2015
To není relativní pojem. Pokud výroba byla ukoncena, to znamená poslední automobil opustil montázní linku v Hambachu, tak jsou slova "v krátké době dojde k ukončení produkce" nesmysl.
Dojde k ukončení produkce nebo došlo k ukončení produkce?
koos323
| 22. 8. 2015
Ukončí nebo ukončilo a nebo končí? To je relativní pojem. Čistě časově vzato k tomu může dojít skoro ve stejný okamžik. Předpokládám, že výrobu neukončí třeba za rok či dva.
Avatar - Ham.
Není divu,
Ham.
| 22. 8. 2015
že s novým modelem nespěchají, hlavní trh pro EV auta v USA jde dolů (za 1-7 pokles přes 6%) a prodeje jsou nicotné.