Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Soud odmítl prodloužit vazbu obviněného manažera Nissanu Ghosna

ČTK ČTK 20. 12. 2018
4

Tokijský soud překvapivě neprodloužil vazbu bývalého šéfa automobilky Nissan Motor Carlose Ghosna obviněného z finančních pochybení.

Oznámila to agentura Reuters. Ghosn, stejně jako další zadržený vysoký manažer Greg Kelly, tak mohou brzy vyjít z vězení.

Ghosn byl zadržen kvůli podezření, že v letech 2011 až 2015 uvedl o polovinu nižší výši svých kompenzací než bylo skutečných deset miliard jenů (dvě miliardy Kč). Prokuratura původně tvrdila, že Ghosn zůstane ve vazbě nejméně do konce roku, protože byl znovu zatčen kvůli podezření že podhodnotil příjmy také v dalších letech, a to až do března 2018. Stejnému podezření čelil i Kelly.

Nissan propustil Ghosna druhý den po jeho zatčení. Pochybení podle automobilky zorganizoval za pomoci Kellyho. Automobilka Renault, jejíž je rovněž Ghosn ředitelem, ponechala obviněného manažera ve funkci. Ghosnovo obvinění vyvolalo obavy o budoucnost automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Dosavadní vazba uvalená na Ghosna a Kellyho vypršela včera. Žádost prokurátorů o prodloužení vazby o dalších deset dnů soud v Tokiu zamítl.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

To se divím,
pogo26
| 21. 12. 2018
Ještě není všem dnům konec. Už ho znovu zavřeli. Pro ztrátu důvěry. :-)
Avatar - _Karel_
To se divím,
_Karel_
| 20. 12. 2018
:yes:
Avatar - praděda7
Je třeba zdůraznit,
praděda7
| 20. 12. 2018
že Ghosn "tlačil" na sjednocení Renaulta, Nissanu a Mitsubishi v jeden koncern. A právě to se "mocným" v Japonsku nezamlouvalo a proto "konali".
To se divím,
Šimpanz
| 20. 12. 2018
že ho justiční středověká japonská mašinérie rovnou nepopravila.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku