Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Ford Ka - druhé Ka jako příbuzný Fiatu 500 je tady (nové foto)

Ondřej Láník Ondřej Láník 12. 6. 2008 • 18:18
13
80
Zobrazit náhledy (13)
Ford Ka Ford Ka Ford Ka Ford Ka Ford Ka Ford Ka Ford Ka Ford Ka
I když se první Ka stále velmi dobře prodává i na některých vyspělých trzích (Ka bylo loni nejprodávanějším mini ve Velké Británii), technicky jde o model více než deset let starý. Novinka má zvláštní historii i místo vzniku.

Při vývoji a výrobě se totiž Ford spojil s Fiatem. Spojení začalo setkáním dvou bossů na ženevském autosalonu v roce 2005. Sergio Marchionne, šéf tehdy chřadnoucího Fiatu a Lewis Booth, šéf tehdy velezdravého evropského Fordu se dohodli na spolupráci při vývoji a výrobě svých nejmenších automobilů. Fiat v té chvílí měl ke své pětistovce přeci jen více nakročeno a tak byl tím, kdo tehdy nabízel. Kooperace byla stvrzena ve Frankfurtu podpisem smlouvy. Ford od spolupráce s Fiatem očekává drastické snížení nákladů na vývoj a suroviny pro výrobu a uvedení zcela nového produktu ve velmi krátkém čase po zahájení vývojových prací.

Zatímco Fiat se již svým dítkem pár měsíců chlubí, Ford své mikroauto chystá na letošní podzim. Výroba bude probíhat stejně jako v případě Fiatu 500 v polských Tychách, asi 70 km od českých hranic. Všechny tři motory představené ve Fiatu 500 se ukáží také ve Fordu Ka: 1,2 (50 kW), 1,4 16V (74 kW) a 1,3 CDTi (55 kW). Všechny budou schopny plnit emisní normu Euro 5. Vyloučen není ani příchod jednoduchého hybridu, jehož spotřeba by mohla klesnout pod 4 l/100 km.

Ka bude mít svou vlastní karoserii. Přímý nástupce roadsteru StreetKa je v tuto chvíli nepravděpodobný, ale sdílení platformy by mohlo otevřít cestu k otevřenému kabrioletu 2+2 nebo malému kombi

Související články

Témata
Avatar - T613
13. 6. 2008 10:23
Re: LEPŠIE FOTKY
Asi bych se měl červenat.. no radši tě budu dál ignorovat
Avatar - Pierro
13. 6. 2008 08:29
Re: LEPŠIE FOTKY
A nepovídej hochu, ty víš jak to já mám s Danielem?? Ty nás snad znáš osobně?? Já ti k tomuhle řeknu jen jediné - nejsem konfliktní člověk a v reálném světě se s 90% lidí dokážu v pohodě dohodnout, komunikace mi opravdu problémy nečiní a svým způsobem mne i celkem slušně živí. Bohužel občas se stává, že člověk narazí na jedince, se kterým ta debata není uplně jednoduchá... Dokážu si Vážit každého slušného člověka, stejně jako umím přiznat svou chybu či respektovat názory ostatních. Možná až budeš o deset let starší a v životě trochu zkušenější, pochopíš to. Ale dokola omílané urážky od děcka píšícího pod nickem 507 mne štvou. Až začne matelko psát jako normální člověk (řekněme tak jak to dokáže ve svých příspěvcích na blogu) jsem ochoten ho chápat a respektovat jako sobě rovného partnera do diskuze. Kapišto?? ;-)
12. 6. 2008 20:50
Re: LEPŠIE FOTKY
vim jak to spolu maj,proto se nedivim,jak mu 507 odpovedel hned ze zacatku.To je takovy to,kdyz se dva hadaj pokazde,kdyz se videj..proste z principu,nechapu,ze to nektery lidi bavi a jsem rad ze my 2 jsme uz OK :-!
Avatar - gld
12. 6. 2008 19:21
Re: Zmizli
a nie jednu >:D :yes:
Avatar - gld
12. 6. 2008 19:10
Re: LEPŠIE FOTKY
snáď nechceš obhajovať matelka..vidíš ako sa sprosto naváža do pierra bez príčiny..úbohé

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud