Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Ford KA shazuje KAmufláž

Ondřej Láník Ondřej Láník 24. 1. 2008 • 16:31
6
7
Zobrazit náhledy (6)
Ford Ka
Nová sada fotografií konečně ukazuje něco více než jen anonymní černé maskovací materiály. S dvojčetem Fiat 500 má nová fordka společného mnoho, ale design do sdílených hodnot rozhodně nepatří.

Prostorná kabina nového Fordova mikroauta tvoří většinu objemu karoserie. Příď je extrémně krátká a extrémně zkosená, takže téměř plynule navazuje na čelní sklo. Něco takového retrofiat 500 rozhodně nemá. I když s italským příbuzným sdílí Ka většinu komponent hnacího ústrojí, základní stylistické myšlenky čerpá novinka spíše z malé Mazdy2. Alespoň tak se to v tuto chvíli z dostupných informací jeví. Vpředu nemůže chybět "mohutná tlama", typická pro všechny moderní Fordy na evropském trhu. Záď bude pouze evolucí prvního originálního káčka.

Ford Ka dostane stejnou skladbu motorů jakou má již dnes Fiat 500. Vzhledem k tomu, že již dnes víme o plánech Abarthu představit hned dvě výkonové verze pětistovky, nabízí se myšlenka na nové modely Ford Ka ST a Ford Ka RS.

Výroba běžných verzí bude probíhat v závodě Fiatu, v polských Tychách.

Témata
Avatar - da_b0mb
24. 1. 2008 19:54
Re: možná podoba dle Autoexpress
to snad ne!!!
24. 1. 2008 17:29
Ka
Ka II. pride do asi nie najlepsej doby a to nielen co sa konkurencie tyka, ale aj najma smeru, ktorym sa Fordov design ubera. Nie je to zle, ale asi najkrajsim Fordom tejto doby zostane prave Galaxy II., t.j. auto zo zaciatku tej zvlastnej kynetickej doby a designom asi najviac nadcasove.
Z manifestu new-edge designu sa stane manifest kynetickeho designu. A pre mna najkrajsim bolo asi obdobie krotenie toho prveho, nez nastupil ten druhy.
500 III. nadcasovy nie je (a za to moze najma zadna cast, lebo ta predna napriek silnemu retro-designu svojou jednoduchostou nadcasovou asi je) a Ka II. by mohla byt prave tou konzervativnejsou sestrou. Kto podstupi riziko moderneho, modneho, nenadcasoveho designu, ten zrejme radsej siahne po 500-ke, lebo tam k tomu dostava aj silny retro odkaz. 12 rokov nie je na image retra dostatok, a tak Ka v tomto nema na co naviazat.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud