Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Kia připravuje nejen Soul, ale i nové Sorento

Ondřej Láník Ondřej Láník 20. 4. 2008 • 13:24
3
1
Korejské duo Hyundai-Kia momentálně sklízí úspěch v nižší střední, ale rozhodně nezapomíná na to, že předsudky dokázaly ještě před Cee‘dem bořit auta kategorie SUV. Tím nejvíce respektovaným byla Kia Sorento, jejíž nástupce se již nějákou dobu vyvíjí.

Před několika měsíci představila Kia v USA a v Koreji velké SUV Kia Mohave/Borrego se šesti a osmiválcovými motory, teď se vše chystá na příchod malého Soulu, který bude mít s kategorií SUV společné hlavně některé designové rysy, ale pořád jsou tu ještě úspěšné a dobře zavedené modely Sportage a Sorento. Nejstarším ze všech je právě Sorento, které snad již v následujícím roce dostane zcela nového nástupce.

Mnoho informací zatím není k dispozici, ale očekává se, že model zůstane u nejvýše pětimístné konfigurace interiéru, když sedm míst má být vyhrazeno pouze většímu Borregu. Karoserie nového Sorenta ale prý rozhodně nebude menší než dnes (4590 x 1863 x 1730 mm), přijít mají výkonnější motory a údajně i vyšší ceny.

Témata
21. 4. 2008 10:23
Být připraven, toť vše
Jak už jsem tu někde jinde psal: úspěšnost cee'du (a Cerata)je pro Kiu zlomová a velice příjemná, závislost na víceméně jednom modelu je ale křehká situace, stačí přesun chvilkové skupinové módy k jiné značce. Zde právě je slabina značky bez tradice a vypěstované loajální zákaznické základny, jakou se může honosit třeba VW. Kia musí v námluvách s trhem různými způsoby hodně nahlas znovu a znovu potvrzovat své počestné úmysly a schopnosti. K tomu patří inovace portfolia - a k tomu se výborně hodí segment SUV (a jeho derivátů), jelikož v něm Kia v minulosti získala relativně slušný kredit. Soul už jezdí v prvních testech, brzy se na net dostanou výsledky a celý projekt vypadá slibně na vydařenou lifestylovku, zároveň praktickou. Sorento je tak trochu prémiovka Kie, rádo by se asi stalo aspoň trochu ikonickým modelem, za kterým se potáhnou fandové - je to dost jiný úkol, než postavit na zelené louce masovku jako cee'd. Uvidíme,jestli už Kia k takovému úkolu dorostla.