Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Kia Sorento II - větší, ale stále jen pětimístná

Ondřej Láník Ondřej Láník 10. 8. 2008 • 21:44
8
9
Zobrazit náhledy (8)
Kia Sorento Kia Sorento Kia Sorento
První model, kterým Kia dokázala úspěšně atakovat zavedenou konkurenci se pomalu odebírá na automobilový odpočinek. Nástupce by se měl představit příští rok.

I na sklonku kariéry (model se představil v roce 2002) dokáže Sorento oslovovat náročné Evropany. Za prvních pět měsíců letošního roku se na starém kontinentě prodalo téměř 8500 vozů a to je skoro tolik jako malých vozů Rio nebo podstatně mladších Carensů.

Už nějakou dobu se v USA testují prototypy nové generace Sorenta. To by mělo mít větší, ale stále jen pětimístnou karoserii. Třetí řadu sedadel nechává Kia údajně vyhrazenou většímu SUV Borrego. Pod kapotou vozu sdílejícího platformu s novým Hyundaiem iX55 by se měl objevit třílitrový šestiválcový turbodiesel. o tom, zda do Evropy dorazí také zážehové šestiválce zatím nejsou informace.

Zcela nový design zřejmě nebude na úspěšného předchůdce příliš navazovat. Již teď jsou vidět přední světlomety, které mají pod společným krycím sklem kruhové reflektory. Sorento bude zřejmě prvním vozem značky Kia s velkoplošnou - v tomto případě dvoudílnou - prosklenou střechou.

Premiéru očekáváme v průběhu roku 2009, prodej by měl odstartovat na přelomu let 2009 a 2010.

Témata
10. 8. 2008 19:36
Re: Foto odmaskovaneho Sorenta
Tuhle neznám,díky :yes: Je příjemné sledovat, jak se vzorová palubka současné generace kií v klidu propracovává a cestou nabírá na kvalitě.
10. 8. 2008 18:18
Re: Foto odmaskovaneho Sorenta
Ještě fotky interiéru
[odkaz]
10. 8. 2008 15:29
Od ještěra k ještěrce
Prodejní čísla různých značek mluví o jasném pokračujícím poklesu trhu SUV a jim podobných, zejména těch větších vozů, kam Sorento patří. Já osobně vnímám novou generaci Sorenta spíš jako "povinné dokončení úkolu", protože komu by se chtělo bez boje vyklopit do popelnice peníze vynaložené na vývoj. Sorento se bude jako první model vyrábět v nově postavené první americké fabrice Kie v Georgii. Tím jsou do značné míry dány také ambice - US trh bude rozhodující. Na něm ale proti loňsku (srov. 1-7/2007 vs. 2008)) klesly prodeje Sorenta ze zhruba 23 tis. na 14,5 tis. Podobně klesly prodeje globálně stále úspěšné Sportage v Americe z cca 28 na 23 tis. kusů. (Podobně padají Hyundaii US prodeje SantaFé a Veracruzu). To, že Kia v době prudkého ochabování amerického trhu dokázala na rozdíl od převážné většiny konkurence růst (+2,5% srov. 1-7), bylo díky "rozumným" a "malým" modelům - Rio, Spectra(Cerato) a Optima(Magentis) a Rondo(Carens). Pro mě je nejzajímavější a příznačné, že se v US po dlouhém vlažném období prudce zvýšila chuť na Carens (z ca 12 na 18,5 tis za 1-7/08). -- Dovolím si tvrdit, že mnohem větší naděje bude Kia i v US vkládat do trpaslíka Soulu. Přeju Sorentu jen dobré, ale bude to mít těžké, a nejen v Americe.
10. 8. 2008 14:39
Re: Foto odmaskovaneho Sorenta
Aj mna to napadlo, ked som to videl prvykrat. Peter Schreyer dava znacke Kia tvary, ktore su hlavne v Europe velmi zrozumitele. :yes: Taka Toyota by si mohla zobrat priklad...
10. 8. 2008 14:30
???
Akože "len" 5 miest? Čo je to za blbú módu voziť so sebou zbytočné dve sedačky (často neplnohodnotné) iba "pre prípad"? Spočítam na prstoch jednej ruky, koľkokrát som videl tie dve sedadlá navrch naozaj využité. Tých 5 miest je v drvivej väčšine akurát dosť. A Kórejci to vedia. Takže by som to určite nebral ako mínus.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku