Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Opel Astra Sports Tourer - První fotografie

Ondřej Láník Ondřej Láník 23. 3. 2010 • 11:09
10
4
Zobrazit náhledy (10)
Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra Opel Astra
Ani poslední Astra Caravan nebyla se svými 4,5 metry délky žádným drobečkem, ale nový Sports Tourer ji má výrazně překonat. Ve všech směrech.

Opel pokračuje v přestavbě svého modelového portfolia osvědčenými postupy. K novému hatchbacku řady Astra se v závěru letošního roku přidá nové kombi. Už to nebude tradiční Caravan, ale lifestylově znějící Sports Tourer. Jak už název napovídá, využitelný objem nebude jedinou charakteristikou, kterou u Opelu při stavbě rodinného kombi nižší střední třídy sledovali.

Podobně jako u Insignie šlo i u Astry Sports Tourer o efektní design. Zatím jsou sice detaily ukryty pod šachovnicovou folií, ale už teď je zřejmé, že půjde o jedno z největších kombi ve třídě. Zadní svítilny už nejsou jednodílné a vertikálně orientované, jako u Astry Caravan G a H. Jejich místo zaujaly horizontální svítilny, jejichž část zasahuje do výklopného víka.

Kdo čeká od karoserie mezigeneračně povyrostlé přibližně o 10 cm nový objemový rekord, zřejmě bude zklamán. Design si vyžádal, podobně jako u hatchbacku, určité ústupky, ale ani odhadovaných 540 resp. 1600 l nebude rozhodně k zahození.

Premiéru očekáváme na podzimním autosalonu v Paříži.

Související články

Témata
23. 3. 2010 21:50
ani tak ani tak
ked to ma kufor ako pohrebak octavka tak vsetci vypisuju ze je to skarede lebo je to ohrebak a bez napadu. Ak je to kufor ako insignia alebo novy accord kombiky, tak zase to miesto ustupi dizajnu a vsetci tu vypiskuju ze to ma maly kufor.. Uvedomme si ze auto ktore bude dobre vyzerat a pritom mat kufor pohrebaka proste nebude nikdy na trhu :-)
23. 3. 2010 11:10
Re: .
tak u kombi se předevšim kouká na praktičnost ne, to je hlavním cílem.. ;-) ale jinak i s designem souhlasim..
23. 3. 2010 10:41
Nič pre gurmána
Zdá sa, že to bude klasika podľa klasického receptu GTI-ho. Žiadny exces alebo zvláštnosť asi očakávať netreba. proste užitočnejší kombík do rodiny.
Krátka Astra ma prekvapila dosť malými rozmermi interiéru aj objemom kufra, uvidíme, o koľko to kombík vylepší.
Články odjinud